У Полтавській міськраді створено нову коаліцію: «Совість України», «Батьківщина», «Свобода»

Олександр Мамай: «Свобода» використала золоту акцію по повнійОлександр Мамай: «Свобода» використала золоту акцію по повній | Фото Миколи Лисогора

При цьому міський голова Олександр Мамай натякнув, що інші фракції можуть приєднатися до роботи через механізм погоджувальних рад

Після дещо хоч і очікуваних, але все одно несподіваних кадрових рішень на 16 сесії Полтавської міськради, представники ЗМІ попросили міського голову Олександра Мамая прокоментувати це для полтавців. Мова йде про звільнення заступників Андрія Ляміна та Віталія Нікіпелова, заміну голів депутатських комісій та введення в склад виконкому, за поданням Оксани Деркач, Олега Хардіна.

Олександр Мамай:

— Сьогодні голови та депутати від фракцій, які не прийшли, зрозуміли, що цього робити не можна. Можна прийти на сесію, висловити свою позицію, підтримати чи не підтримати те чи інше питання, але все-таки на сесії ходити потрібно. По-друге, усі зрозуміли, і я це розумів, що сьогодні фракція «Свободи» має золоту акцію. Вони використали її по повній. Вони безкоштовно будуть перевозити усіх учасників АТО, вони будуть безкоштовно годувати дітей учасників АТО. Це гарно, адже вони й прийшли в міську раду, щоб займатися проблемами тих хлопців, які там були. Тому сьогодні відбулося те, що відбулося. Але я задоволений. Тому що голови фракцій, яких сьогодні не було, зрозуміють, що на сесії ходити потрібно.

Олександр Мамай Олександр Мамай

Окрім цього міський голова натякнув на те, що ворота для майбутніх торгів відкриті, тому Андрій Лямін може повернутися на свою посаду після додаткових переговорів:

— Сьогодні зняли з посади після закінчення лікарняного Андрія Ляміна, зняли після закінчення лікарняного Віталія Нікіпелова. Їх зняли не просто для того, щоб зняти. На сьогоднішній день, як я зрозумів, усі голови фракцій хочуть перезавантаження. Що таке перезавантаження? Пройде тиждень-другий, місяць, прийдемо до певного консенсусу. І, можливо, на наступній сесії поновимо Андрія Ляміна на посаді. Адже за 8 років у мене не було кращого заступника з питань ЖКГ. Можливо, він і не найкращий, але кращих я на сьогодні не бачу… З приводу Нікіпелова — він толерантний, виважений, дипломат, але сьогодні ми проголосували для того, щоб зробити перезавантаження.

Що отримали полтавці після сесії міськради 20 липня? Фактично, нову більшість.

30 травня «Полтавщина» прогнозувала можливі конфігурації в міській раді внаслідок «політичної війни» у Полтаві. Тоді ми написали наступний варіант оборони Олександра Мамая з приводу відкликання лояльних до нього депутатів:

«В теорії міський голова має шанси вдало тримати оборону і під кожне критичне голосування шукати додаткові 3-4 голоси. Можливо, знову у «Свободи». Хоча це може призвести до «похудіння» фракції на одного депутата — Вадима Ямщикова, який не голосував із фракцією за встановлення нових МАФів».

Як бачимо, через півтора місяці так і сталося: Олександр Мамай сьогодні окрім голосів депутатів від «Совісті України», «Батьківщини», групи «Єдність» (обрані від «Рідного міста» та СДП) отримав і голоси від «Свободи». Однак, як ми і передбачали, Вадим Ямщиков при цьому голосував не за всі кадрові питання. Так, він підтримав звільнення Ляміна та Нікіпелова, однак не голосував за кількісні зміни у виконкомі та за введення в склад виконкому Олега Хардіна, а також за зміни голів депутатських комісій.

Хто залишився «в мінусах»? Якщо процес відкликання 6 «промерських» депутатів міської ради затягнеться, то без влади залишаться фракції БПП «Солідарність», «Самопомочі», СДП. Хоча, як ми писали вище, міський голова пропонує обговорити це питання у майбутньому.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»