У Полтаві звільнили капітана поліції, який взяв 200 грн хабара і втік у поле

Посвідчення інспектора Івана Шеметуна Посвідчення інспектора Івана Шеметуна | Кадр з відео Дмитра Бурмаки

Дорожні активісти провели відеофіксацію вимагання та отримання капітаном патрульної поліції 200 гривень хабара — наразі його звільнено

Полтавець Дмитро Бурмака, який у жовтні розмістив відео з вимаганням інспектором патрульної поліції хабара за їзду без увімкнених фар, отримав з цього приводу відповідь від управління ГУНП у Полтавській області.

У листі за підписом заступника начальника поліції області Дениса Захарченка йдеться про те, що в ході службового розслідування встановлено факт порушення службової дисципліни інспектором сектору реагування патрульної поліції № 3 Полтавського райвідділення поліції Полтавського відділу поліції капітаном поліції Іваном Шеметуном.

Відповідь на інформаційний запит Дмитра Бурмаки

19 жовтня його притягнули до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з лав Нацполіції.

З огляду на те, що Іван Шеметун досі не подав електронну декларацію про доходи, а він це повинен зробити після свого звільнення (згідно із Законом України «Про запобігання корупції»), можна припустити, що він оскаржуватиме це рішення у суді.

Щодо відповідальності в рамках Кримінального Кодексу України, то у поліції повідомили, що матеріали до суду повинна передати прокуратура.

Нагадаємо, що сама подія відбулася 8 жовтня на трасі у Полтавському районі. Капітан поліції Іван Шеметун зупинив автомобіль активістів через порушення ПДР. Вони рухалися без увімкненого світла. Згідно з постановою Кабміну від 11 лютого 2013 року № 111, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

Полицейский погорел на взятке

Інспектор ознайомився з документами водія — Дмитра Бурмаки — та запропонував йому пройти до службового автомобіля. Там він повідомив, що штраф за таке порушення складає 425 грн (за ч.2 ст.122 КУпАП). За словами активіста, поліцейський невірно трактував порушення. Неувімкнене світло тягне за собою лише попередження, а не штраф, бо регламентується ст. 125 КУпАП.

Іван Шеметун перепитав, чи з собою в активіста телефон та висунув пропозицію: складати адмінпротокол або «домовитися». Останній варіант передбачав передачу йому 200 грн. Дмитро Бурмака передав гроші і його відпустили. Після цього він звернувся до співробітників сектору внутрішньої безпеки та керівництва поліції.

Самі ж активісти намагалися заблокувати службовий автомобіль, у якому залишилися 200 грн. Івану Шеметуну разом з напарником довелося тікати від них полями.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»