У Полтаві знайшли спосіб боротьби з амброзією

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Під час комісії розглянули актуальні питання з безпеки полтавців в літній період. Обговорили стан протипожежного водопостачання, стан пожежної безпеки багатоповерхових будинків, питання роботи консультативних пунктів цивільного захисту.

Розглянули питання карантинної рослини амброзії полинолистої. Якщо для деяких людей ця рослина — звичайний бур’ян, для інших — це загроза здоров’ю та життю.

Віталій Нікіпелов Віталій Нікіпелов

Під час засідання комісії з питань НС та ЦЗН

Заступник начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому Олександр Насонов розповів чим саме загрожує амброзія людині, яка страждає від алергії. 

— У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання «амброзійний поліноз». Алергію викликають білки — антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляює у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Це призводить до приступів бронхіальної астми, — пояснив Олександр Насонов.

Новий підхід до боротьби з амброзією запропонували представники компанії SDI. Її співзасновник Олександр Нікітін розповів про новий препарат, який дозволить швидко та безпечно значно скоротити, та винищити цю карантинну рослину. Олександр зазначив, що цей препарат принципово відрізняється від інших засобів.

— Це органо-мінеральний засіб, який ефективно бореться з амброзією. Є препарати, створені для сільського господарства. Вони забезпечують винищення усіх бур’янів. Але їх дозволено використовувати лише в сільському господарстві через те, що у них широкий спектр дії і вони можуть зашкодити ґрунтовим водам, винищувати інші рослини. Їх заборонено використовувати в межах міста. Інша справа — наш препарат. Він не впливає на інші рослини, він діє лише на амброзію. Найголовніше — він безпечний для людей. Якщо амброзія, в момент обробки знаходиться в стадії цвітіння, вона автоматично перестає бути алергеном. Це важливо для людей, які страждають від цієї проблеми, — зауважив Олександр Нікітін. Результат дії препарату можна побачити після першої ж обробки за пів години.

Нагадаємо, Полтава — одне із небагатьох міст України, яке має цільову програму для боротьби із цим карантинним бур’яном.

Комунальне підприємство «Декоративні культури» не перший рік активно бореться з цією рослиною. Дана рослина живуча, тож підприємство проводить ряд заходів, спрямованих на її знищення. Зокрема, це просапування та скошування. На дані заходи з міського бюджету щорічно виділяються кошти в сумі 300 тисяч гривень.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради