У Полтаві збирають підписи за перенесення арт-об’єкту «I love Poltava»

Арт-об’єкт «I love Poltava» на Соборному майдані Арт-об’єкт «I love Poltava» на Соборному майдані | Фото: Дарини Синицької

Полтавці збирають підписи під петицією за перенесення арт-об’єкту «I love Poltava» з Соборного майдану в інше місце

Тиждень тому у Полтаві почали збирати підписи за перенесення об’єкту «I love Poltava» з Соборного майдану. Відповідну електронну петицію подав депутат Полтавської облради VI скликання та екс-голова Октябрської районної організації «Партії Регіонів» Олександр Іваніна.

У якості аргументу за перенесення арт-об’єкту автор наводить наступне:

Соборний майдан — одна з найстарших площ старовинної Полтави. На ній знаходиться багато об’єктів культурного, історичного та архітектурного надбання міста та держави в цілому (садиба І.П. Котляревського, Свято-Успенський собор із дзвіницею, Ротонда Дружби народів тощо).

Сьогодні на Соборному майдані перед дзвіницею Свято-Успенського собору встановлено арт-об’єкт, запроектований та виготовлений компанією «Колорит Плюс» у вигляді металевої конструкції, яка має форму серця, обрамленого квітками та містить напис «I love Poltava».

Наразі площа вже перенасичена атрактивними об’єктами. Новий арт-об’єкт своєю перенасиченістю фарб та активних форм вибивається стилістично та колористично від навколишнього архітектурного середовища, яке історично сформовано протягом великого проміжку часу. Внесення у вже сформовану архітектурно-містобудівну композицію цього елементу призводить до дисбалансу сприйняття головних композиційних домінант, зокрема дзвіниці Свято-Успенського собору та, власне, самого храму. Втрачається ієрархічність задуму композиції майдану, а саме — замикання головної історичної вулиці міста культовою спорудою.

Автор пропонує демонтувати стелу «I love Poltava» і встановити її у «більш доречному місці». Його влада має визначити, вивчивши думки полтавців.

Наразі петиція зібрала 36 підписів із 250 необхідних для розгляду пропозиції у міськраді. Збір підписів триватиме ще 54 дні.

Нагадаємо, стелу «I love Poltava» встановили на Соборному майдані 22 вересня до Дня міста. Його виготовив «Колорит Плюс» на замовлення управління архітектури, управління культури та міського голови. Вартість арт-об’єкту склала 187,5 тис. грн. Кошти за нього були виплачені з бюджету Полтави і пройшли як ремонт Соборного майдану. За словами виконавця, невідомі особи вже чотири рази пошкоджували стелу, яку він відновлював власним коштом.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»