У Полтаві затвердили перевізника на «нічні» маршрути «Південний вокзал — Алмазний — Половки»

«Люкс Полтава-2009» у кількості двох транспортних одиниць обслуговуватиме вночі одні із найдовших маршрутів міста

На засіданні виконкому Полтавської міськради серед інших питань затвердили приватних пасажирських перевізників, які в жовтні виграли конкурси на 11 маршрутів.

При цьому влада Полтави вже вкотре намагається запровадити так звані нічні маршрутки. Цього разу на двох маршрутах:

  • № 51н «Південний вокзал — м-н Алмазний — м-н Половки — Південний вокзал»;
  • № 52н «Південний вокзал — м-н Половки — м-н Алмазний — Південний вокзал».

Ці маршрути, як і більшість інших в рішенні виконкому, обслуговуватиме ТОВ «Люкс Полтава-2009». Як повідомив начальник транспортного управління виконкому Юрія Сябро, якщо ця спроба буде невдалою (перевізник порушуватиме умови договору), то процедура передбачає три попередження (останнє від профільного заступника мера) і після цього оголошення нового конкурсу.

Ідея із нічними перевезеннями виникла у Полтаві ще в лютому 2013 року. Тоді мерія запланувала організувати 4 нічних маршрути:

  • № 20н «Кільцевий»;
  • № 21н «Кільцевий»;
  • № 51н «Південний — м-н Алмазний — м-н Половки — Південний»;
  • № 52н «Південний — м-н Половки — м-н Алмазний — Південний».

У жовтні 2013 року маршрут № 21 почало обслуговувати ПП «Люкстранс». Однак бізнес «не пішов». Тому згодом виконком оголосив конкурси на маршрут 21н («Кільцевий»), на час роботи з 22:00 до 06:00, із пасажиромісткістю — від 18 пасажирів. Окрім цього тоді оголосили конкурс на маршрут № 52н. І знову невдало.

Якщо міська влада не проти нічних перевезень приватними автобусами, то нічних комунальних тролейбусів на постійній основі у Полтаві вона поки не хоче. Так, у березні 2017 року на засіданні депутатської комісії з питань містобудування та архітектури депутати розглянули петицію № 160 «Про нічний тролейбус». Тоді депутати більшістю голосів вирішили не рекомендувати голосувати за цю петицію на сесії міськради.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»