У Полтаві затримали організатора конвертцентру, який «відмив» 40 мільйонів гривень

На Полтавщині СБУ викрила конвертцентр з обігом у 40 мільйонів гривень, організатора якого затримали із 400 тисячами гривень у Полтаві

Співробітники СБУ спільно з прокуратурою та фіскальною службою припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру у Полтаві. Через нього учасники перевели у готівку понад 40 мільйонів гривень. Про це повідомив прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що «конверт» обслуговував понад 30 комерційних структур на територіях Полтавської, Чернігівської та Київської областей. Підприємці займалися оптово-роздрібною торгівлею будматеріалів та продукцією широкого вжитку. Через безтоварні операції з фіктивними фірмами вони переводили кошти в готівку. При цьому минали систему оподаткування.

Оперативники СБУ затримали організатора конвертцентру у Полтаві під час передачі незаконно «відмитих» грошей одному з клієнтів.

Під час обшуку в автомобілі ділка правоохоронці знайшли більше 400 тисяч гривень. Зараз проходять обшуки в офісах конвертаційного центру, помешканнях організаторів оборудки та підставних директорів.

Правоохоронці заблокували рахунки підприємств, задіяних у схемі. Також вони вилучили печатки фіктивних підприємств, чекові книжки, платіжні картки, бухгалтерську документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджує протиправну діяльність зловмисників.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, місяць тому у Кременчуці податківці викрили конвертцентр, через який підприємці «відмили» 70 млн грн.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»