У Полтаві засудили банду з 4-х осіб, які здійснювали розбійні напади та вбивство

Вироком Київського районного суду Полтави засуджені 4 осіб, які упродовж 2016 року на території області вчинили 9 злочинів, з яких 3 розбійні напади, поєднані з проникненням у житло, та вбивство – у складі організованої злочинної групи.

Про це повідомивпрокурор відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Полтавської області Борис Селькін, передає прес-служба прокуратури.

Підшуковуючи населені пункти з кількома “шляхами відходу”, зазначені особи звертали увагу на окремо розташовані будинки. Пізно ввечері згідно раніше розробленого плану та розподілених ролей учасники групи з використанням засобів конспірації (масок, рукавичок), спеціально пристосованих пристроїв для нанесення тілесних ушкоджень (біт, ломів), вогнепальної зброї (бойових пістолетів, обрізу мисливської рушниці, гранат) проникали на подвір’я домогосподарств та в будинки.

– Розбиваючи віконне скло або відключаючи світло, нападники таким чином “виманювали” потерпілих на вулицю. З метою подолання опору вони билий зв’язували господарів осель. Погрожуючи, вимагали віддати гроші та матеріальні цінності. Награбоване злочинці здавали до ломбардів Києва, а кошти розподіляли між собою і витрачали на власні потреби, – розповів прокурор.

У листопаді 2016 року саме зазначені особи вчинили вбивство та 2 розбійні напади у с. Василівка Полтавського району.

Вироком суду 1-ї інстанції організатор, який співпрацював зі слідством, засуджений до 13 років позбавлення волі, інші члени організованої злочинної групи – до 15 років.

У 3-х із них конфісковане усе належне майно, в одного – ½ частина. Сторони судового провадження мають право оскаржити вирок до апеляційної інстанції упродовж 30 днів.