У Полтаві засідання міськвиконкому закінчилося штовханиною між активістами та мером

У Полтаві мер спробував залишити засідання міськвиконкому і потрапив у штовханину з активістами

Сьогоднішнє засідання міськвиконкому у Полтаві перетворилося на штовханину. Це сталося через те, що міський голова Олександр Мамай спробував залишити приміщення і не став вислуховувати виступ депутата. Пряму трансляцію у Facebook передавала Тетяна Ефремова.

Під час засідання виконкому полтавка на ім’я Оксана підняла питання про припинення забудови біля колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Не дослухавши її, Олександр Мамай заявив, що готовий віддати кінотеатр будь-кому іншому, якщо він буде ним займатися.

Коли присутні активісти почали висловлювати обурення, міський голова встав зі свого місця, щоб вийти з зали. Прохід йому закрили із вимогою дати час для виступу депутату. Мер продовжив спроби вийти і присутні згадали про вимогу провести позачергову сесію.

Почалася штовханина, під час якої член ВО «Свобода» Вадим Патик схопив Олександра Мамая за шию. Далі меру вдалося проштовхнутися на вихід із зали. Під час цього його намагалися затримати та кричали вимоги про скликання сесії.

Штурханина у міськраді (відео) Штурханина у міськраді | Відео телеканалу «Лтава»

Як заявив юрист В’ячеслав Кущинський, під час штовханини Олександр Мамай прошепотів на вухо депутату міськради Юліану Матвійчуку: «Ти забув що було з мамою? Я повторю». Після цього присутні почали кричати про погрози батькам, а меру вдалося потрапити до свого кабінету. У приймальні мера залишилися чекати депутати Сергій Литвиненко, Дмитро Сенчакович та Юліан Матвійчук. Останній написав заяву про погрози батькам у поліцію.

Голови районних райд у приймальні міського голови

Коли Олександр Мамай вийшов з кабінету, він знову заявив, що позачергової сесії не буде. Сесія буде черговою. Дата її проведення — наближена до 26 червня.

Інформацію про погрози мер прокоментував «Полтавщині» наступним чином:

— Якщо я погрожував, то нехай звертається до поліції. Коментувати не буду. Нехай вони визначать свій статус: активісти або бандити. Мене хапали за горло, але я вважаю себе чоловіком, тому звертатися до поліції не буду. Таке вирішується поза робочим часом. Позачергової сесії не буде.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»