У Полтаві запрацювала мобільна система «Пошук дітей»

Сьогодні у Полтаві презентували старт спільного проекту Національної поліції України та ПрАТ «Київстар» під назвою «Пошук дітей». У Полтавській області механізм вже запрацював, про механізм його дії розповів Володимир Буга, менеджер зі зв’язків з громадськістю «Київстар»:

–        Спільний проект Нацполіції і «Київстару» створений для того, щоб залучити найбільшу кількість громадян до пошуку зниклих дітей. Усі, хто може це зробити, мають допомагати поліції в розшуку дітей. Саме тому ми запроваджуємо систему «Пошук дітей». Ось як діє її механізм:

1. Батьки або рідні негайно, нічого не чекаючи, повідомляють до поліції про зникнення дитини

2. До батьків приходить слідчий і збирає усю можливу інформацію про дитину:

3. Батьки дають згоду на розголошення даних у смс-розсилці

4. Працівник чергової частини або ювенальної превенції передає інформацію про дитину до «Київстар»

5. «Київстар» формує повідомлення, включає до нього посилання на файл дитини у фейсбук-спільноті Нацполіції і робить розсилку абонентам, які за даними супутнику знаходились або знаходяться поблизу місця зникнення дитини.

6. Якщо хтось з отримувачів смс впізнає дитину, то повідомляє про це на 102

За допомогою системи вже знайдено 55 дітей.

За словами начальниці відділу ювенальної превенції Полтавського управління Нацполіції, є декілька головних причин, чому діти залишають свій дім, і переважна більшість з них – насильство, конфлікти з батьками та залишення дітей без догляду: