У Полтаві заочно судитимуть донеччанина, який перереєстрував будівлю Міноборони

Юрій Барабаш незаконно переєстрував будівлю вул. 1100-річчя Полтави, 14а/22Юрій Барабаш незаконно переєстрував будівлю вул. 1100-річчя Полтави, 14а/22

Полтавська прокуратура передала до суду справу «корупціонера від юстиції», який незаконно перереєстрував адмінбудівлю «Військторгсервісу» по вул. 1100-річчя Полтави

Прокуратура Полтавщини затвердила і направила до Октябрського райсуду Полтави обвинувальний акт щодо 54-річного мешканця Донецької області, який перереєстрував адмінбудівлю Міноборони на фізичну особу. Про це повідомив прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури області Володимир Зорін.

Мова йде про будівлю по вул. 1100-річчя Полтави, 14а/22. Вона перебуває на балансі концерну «Військторгсервіс», що належить до сфери управління Міністерства оборони України.

Нагадаємо, у серпні 2015 року стало відомо, що на цю будівлю, площею більше тисячі квадратних метрів, незаконно оформили право власності. Допоміг у цьому тодішній начальник реєстраційної служби Краматорського міського управління юстиції Юрій Барабаш. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, Юрій Барабаш обіймав цю посаду з 2011 року. 2 грудня 2014-го він зареєстрував за мешканцем Волинської області Миколою Стенчуком право приватної власності на адмінбудівлю по вул. 1100-річчя Полтави, 14а/22, площею 1158 м². Реєстратор відкрив розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справи на об’єкт нерухомого майна. При цьому, за версією слідчих, Юрій Барабаш знав, що не має на це законних підстав.

— Він достовірно знав про арешт будівлі, накладений постановою відділу державної виконавчої служби Солом’янського райуправління юстиції у м. Київ, та заборону відчужувати це нерухоме майно, не мав жодних повноважень на проведення реєстрації на території Полтавської області, але все-таки зареєстрував право власності на зазначений об’єкт за фізичною особою. Йдеться про адмінбудівлю площею понад тисячу м2 та вартістю майже 11,5 млн. грн, — розповів Володимир Зорін.

За ці дії Юрія Барабаша звинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 ККУ (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Чоловіку загрожує від 5 до 8 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Поки притягнути до державного реєстратора до відповідальності неможливо — він переховується і знаходиться у розшуку.

За клопотанням слідчого, погодженого з прокурором, слідчий суддя дозволив провести щодо нього спеціальне досудового розслідування. За його результатами обвинувальний акт скерували до суду для заочного засудження. Тобто, якщо Юрія Барабаша знайдуть після винесення вироку, до нього одразу застосують покарання.

Розшукова картка Юрія Барабаша з реєстру МВС Розшукова картка Юрія Барабаша з реєстру МВС

Зазначимо, що за даними МВС чоловіка підозрюють не лише у зловживанні владою, а й у шахрайстві (ч.4 ст.190 ККУ) та фінансуванні тероризму (ч.2 ст.258-5 ККУ).

За даними реєстру судових рішень, за день до перереєстрації полтавської адмінбудівлі Міноборони, Юрій Барабаш незаконно припинив близько 10 іпотек у Києві, Одесі та на Київщині.

Джерело: varta.kharkov.ua

Допомагали йому начальник реєстраційної служби так званої «ДНР» Віталій Сагір та співробітник Ворошиловського відділу держреєстрації речових прав на нерухоме майно Донецького міського управління юстиції Руслан Мальований. За це вони нібито отримували кошти, частину яких відправляли на потреби «ДНР».

Усім трьом повідомили про підозру за тими ж статтями, що і Юрію Барабашу — ч.2 ст.364, ч.4 ст.190 та ч.2 ст.258-5 ККУ. Віталія Сагіра також підозрюють ще й за ч.2 с.366 ККУ (Службове підроблення).

Усі троє переховуються від слідства та суду і офіційно оголошені у розшук.

За даними реєстру судових рішень, Юрій Барабаш втік до Росії. Ще 13 березня 2015 року він перетнув кордон на пункті пропуску «Плетинівка», що на Харківщині. Віталій Сагір та Руслан Мальований постійно перебувають у Донецьку.

Розслідування по цим справам ще триває.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»