У Полтаві за виготовлення «ширки» рецидивіст отримав 2 роки умовно

Київський райсуд Полтави призначив 2 роки умовно ранішесудимому чоловіку, який виготовляв особливо небезпечний наркотик — ацетильований опій

12 березня Київський районний суд Полтави виніс вирок Олександру Лисенку, який власноруч виготовляв ацетильований опій — «ширку». Суддівська колегія призначила обвинуваченому 2 роки умовного покарання.

Зауважимо, що Олександр Лисенко раніше судимий та має не зняту та непогашену судимість за злочин у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Крім того, у 2004 році обвинувачений був засуджений Київським райсудом за виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів без мети збуту (ст. 309 КК України) до 2 років умовного покарання.

У 2006 році чоловік отримав покарання — 3 роки та 3 місяці позбавлення волі за незаконне виробництво, зберігання, збут наркотичних засобів (ст. 307 КК України) та у 2008 році був звільнений по відбуттю покарання. У 2009 році знову був засуджений тим самим Київським райсудом до 3 років умовного покарання за вищезгаданими статтями, а також у 2012 році Октябрський райсуд призначив 6 років та 6 місяців ув‘язнення за злочини скоєні повторно у сфері наркообігу. Від останнього покарання Олександр Лисенко був звільнений умовно-достроково у 2016 році.

Згідно з матеріалами Єдиного реєстру судових рішень, у серпні 2017 року Олександр Лисенко знайшов на дитячому майданчику у мікрорайоні Сади-2 та залишив собі шприц з рідиною, яка мала характерний запах оцту. Чоловік приніс шприц додому та поклав його у внутрішню кишеню зимової дублянки. При цьому Олександр Лисенко чітко розумів, що знайдена ним рідина є ангідридом оцтової кислоти та відноситься до категорії прекурсорів.

5 грудня 2017 року близько 1-ї години ночі обвинувачений перебував у відділку поліції та на вимогу віддав вищевказаний шприц правоохоронцям. Згідно з висновком експертизи, вилучена рідина є ангідридом оцтової кислоти, який відноситься до прекурсорів.

Вночі 31 січня 2018 року Олександр Лисенко перебуваючи на території колишніх артскладів, недалеко від вул. Пушкарівської, виготовив «ширку». Як встановило слідство, підозрюваний помістив виготовлену рідину у шприц та відніс до власного помешкання для власного вживання.

31 січня близько 19-ї години у помешканні Олександра Лисенка правоохоронці провели обшук. Під час обшуку вони знайшли та вилучили вищезгаданий шприц з ацетильованим опієм. Згідно з висновком експерта, у перерахунку на суху речовину у шприці містилося 1,084 грамів речовини — така кількість вважається великим розміром.

Під час судового засідання підозрюваний свою вину визнав повністю, розкаявся та просив суд не карати його суворо. Судді Київського районного суду визнали Олександра Лисенка винним у незаконному виготовленні наркотиків та їх зберіганні без мети збуту, а також у незаконному виробництві та зберіганні прекурсорів (ч.2 ст.309 та ч.1 ст. 311 КК України). Чоловіка засудили до 2 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки.

Нагадаємо, що 13 березня в Октябрському райсуді Полтави прокурор зачитав обвинувальний акт власниці однієї з найстаріших наркоточок Полтави — 52-річній Олені Поповій, яку судять за хабар поліцейському. Згідно з обвинувальним актом, Олена Попова неодноразово незаконно виготовляла та зберігала прекурсори з метою збуту.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»