У Полтаві, за участю заступника Міністра юстиції України, пройшло засідання оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства

Сьогодні у стінах Полтавської облдержадміністрації, під головуванням заступника голови ОДА Романа Товстого, відбулося засідання оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Пройшов захід за участю заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олени Сукманової.

Участь у роботі штабу взяли працівники Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного Управління Нацполіції, прокуратури Полтавської області, ГУ Держгеокадастру, а також Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та представники аграрного бізнесу. 

— Дуже приємно бачити таку ефективну роботу штабів захисту аграрного бізнесу від рейдерства по всій Україні. Внаслідок їх роботи вдалося запобігти десяткам рейдерських захоплень, і це лише за перший місяць роботи. І що найголовніше — на тлі конфліктів на цю тему вдалося попередити силові протистояння. Всі непорозуміння вирішуються виключно в межах законодавства, — сказала Олена Сукманова. 

Вона зауважила, що в Україні проти рейдерів, за час роботи штабів, вже порушили 11 кримінальних справ. 

— Для мене позитивним результатом є те, що створення таких штабів сформувало майданчик, де працюють спільно і юстиція, і Нацполіція, і прокуратура, і Держгеокадастр під керівництвом облдержадміністрації, — додала заступник Міністра.

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова та заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова та заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий

Під час засідання озвучили результати діяльності оперативного штабу та мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги. За період діяльності на розгляд штабу надійшло 13 звернень. Отримали 12 дзвінків на номери «гарячих ліній» оперативного штабу, під час яких, в межах повноважень, фахівці надали кваліфіковану юридичну консультацію. 

Станом на сьогодні здійснили 19 виїздів мобільних точок, під час яких на особистий прийом звернулись 33 особи. У нарадах стосовно мобільних пунктів взяли участь понад півтисячі осіб. З них 270 — представники органів місцевого самоврядування, а 261 — аграрного бізнесу. В межах заходів надали роз’яснення норм чинного законодавства у сфері земельних відносин. 

— Часто буває, що аграрії досконало знають, за якими правилами провести посів, збір урожаю, де брати добрива тощо. Але юридичними питаннями займаються не так фахово. Ми хочемо акцентувати, що юридичний супровід діяльності важливий і необхідний для запобігання колізіям у правовому полі, — сказав Роман Товстий. — Тож зважайте, будь ласка, всі суб’єкти господарювання, на свій юридичний супровід. Не виключаю, що і на найпотужніших підприємствах відбуваються такі правові колізії.

Він додав, що зараз у представників аграрного бізнесу має бути розуміння, що оперативний штаб — не суд і не правоохоронний орган. 

— Ми — консультативно-дорадчий орган і намагаємось допомогти та роз’яснити всі непорозуміння. Також важливо вчасно виявляти можливі прояви рейдерства та запобігати їм, — пояснив Роман Товстий. 

Звернутися за допомогою до антирейдерського штабу захисту аграрного бізнесу можна за телефонами «гарячі лінії»: (05322) 2-28-60, 2-28-38, цілодобова «гаряча лінія» — (095)-60-58-547.

Прес-служба Полтавської ОДА