У Полтаві з’явився меморіальний знак ідеологу українського націоналізму

Сьогодні у Полтави вшанували ідеолога українського націоналізму Миколу Міхновського, встановивши на будинку родини Русових пам’ятну дошку з його іменем.

“Ми знаємо Міхновського, як видатну особистіть, провідника, ідеолога українського націоналізму. Коли ще козаки та гайдамаки боролися за нашу державність, він був першим, хто зробив докуметальний крок до нашої державності – створив велику працю “Самостійна Україна”. Цей будинок – колиска українських націоналістів початку двадцятого століття. Міхновський перший серед ідеологів та державників українського націоналізму”, – наголосив під час урочистої промови депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук. Про відкриття маморіального знаку він повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці.

Довідково: Міхновський Микола Іванович (31 березня 1873, с. Турівка, Полтавська губернія – 3 травня 1924, м. Київ) — український політичний і громадський діяч, адвокат, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму та організатор війська. Ідеолог і провідник Братства тарасівців, засновник Української народної партії , один із лідерів Української демократично-хліборобсько партії, член Братства самостійників. Автор брошури «Самостійна Україна», підготував проект Конституції (1905).

Саме у будинку родини Русових 9 лютого 1900 року Микола Міхновський вперше в історії зачитав працю “Самостійна Україна”, яка стала програмним документом Революційної Української партії. Із ініціативи полтавських націоналістів ще 31 березня 2016 року на стіні розмістили тимчасову меморіальну дошку з іменем видатного українського діяча. Саме в цій будівлі плануюється створити музей імені Миколи Міхновського.

Нагадаємо, тимчасову дошку на честь Міхновського полтавські націоналісти встановили ще у 2013 році.