У Полтаві «євробляхарі» обклеїли обласну податкову вимогами скасувати дороге розмитнення авто

Вхід до ГУ ДФС у Полтавській області Вхід до ГУ ДФС у Полтавській області | Фото Дмитра Кустурова

Учасники руху «Авто Євро Сила» виступили з вимогами здешевити розмитнення авто, податківці відповіли, що це не в їх компетенції

Сьогодні перед Головним управлінням ДФС у Полтавській області відбулася акція протесту, яку організував громадський рух «Авто Євро Сила». Десятки учасників акції щільно обклеїли вимогами вхідні двері податкової та на півгодини перекрили транспортний рух на вулиці Європейській.

Автовласники виступають за здешевлення розмитнення б/у авто з Європи та проти тиску зі сторони правоохоронців та податківців.

Як пояснили учасники акції, щоб розмитнити автомобіль, придбаний, наприклад, в Польщі за $2000, доведеться заплатити близько $7000. В цьому суму входить:

  • акциз;
  • мито;
  • ПДВ.

В Головному управлінні ДФС у Полтавській області на вимоги протестувальників відповіли наступним чином:

— Всі вимоги, які висувають представники громадських організацій щодо розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацію, потребують законодавчого врегулювання. Оскільки ДФС позбавлено законотворчої функції, всі пропозиції та вимоги необхідно адресовувати до Міністерства фінансів України, народних депутатів та відповідних комітетів Верховної Ради які займаються законотворчою діяльністю. У разі ухвалення відповідного рішення ДФС виконуватиме його на законних підставах.

Довідково. За інформацією прес-служби Державної фіскальної служби, за 10 місяців 2017 року в Україну ввезено 865 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. При цьому, з порушенням терміну на території країни перебуває понад 67 тис. авто, ввезених в режимі «транзиту», а також 169,5 тис. авто, ввезених в режимі «тимчасового ввезення».

Нагадаємо, що подібна акція руху «Авто Євро Сила» відбулася у Полтаві у вересні цього року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»