У Полтаві вже працює 95 камер відеоспостереження системи «Безпечне місто»

Монтаж камери системи «Безпечне місто»Монтаж камери системи «Безпечне місто» | Фото: yavir2000.com

В рамках системи «Безпечне місто» до кінця року на вулицях обласного центру встановлять 317 камер — на автодорогах та у місцях скупчення людей

До кінця 2018-го працівники компанії «Явір-2000» встановлять у Полтаві 317 вуличних камер відеоспостереження. Вони працюватимуть у місцях найбільшого скупчення людей, на автошляхах та на адмінбудівлях. Про це повідомили в ПП «Явір-2000». Робота триває в рамках системи «Безпечне місто», яка у Полтаві реалізується з вересня 2017 року.

Так, за умовами договору, близько 200 камер стеження встановлять на автошляхах міста, вони спостерігатимуть за рухом автомобілів. Високоякісні камери зможуть розпізнавати державні номери автомобілів. Якщо авто перебуває в розшуку, камера автоматично надсилатиме інформацію про це авто відповідним службам: поліції чи СБУ.

Близько 100 відеокамер встановлять у громадських місцях. Вони зможуть розпізнавати обличчя та виявляти нехарактерну для конкретної території, наприклад, запобігти теракту.

Решту камер встановлять на адмінбудівлях. Усі камери відеоспостереження високоякісні та здатні транслювати картинку у цілковитій темряві. 

Основні події в місті Полтава за січень-вересень 2017 року у порівнянні з нанесеними місцями встановлення відеокамер системи Основні події в місті Полтава за січень-вересень 2017 року у порівнянні з нанесеними місцями встановлення відеокамер системи — переглянути повну версію

Станом на 31 серпня у Полтаві уже встановлені та працюють близько 95 камер відеоспостереження.

За договором із управлінням ЖКГ Полтавського міськвиконкому ПП «Явір-2000» встановить 317 камер, за що отримає із бюджету 24 млн грн. Ще 2,9 млн грн має отримати ТОВ «Солвер» (OptiNet) за підключення камер до мережі. Станом на сьогодні «Солвер» за свої послуги вже отримав 1,8 млн грн, «Явір-2000» — 11,7 млн грн.

Нагадаємо, у травні 2018 року начальник управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому Сергій Сінельнік на депутатській комісії повідомляв, монтаж усіх камер буде завершено в серпні.

23 липня під час монтажу такої відеокамери на вул. Шевченко від ураження струмом загинув молодий електрик.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»