У Полтаві визначили переможців конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування

Сьогодні у Полтавській ОДА підбили підсумки конкурсу з перевезення пасажирів на приміських, міжміських автобусних маршрутах та їхньої сукупності. На засідання конкурсного комітету запросили представників Полтавської РДА, органів місцевого самоврядування, громадських активістів.

Конкурс з перевезення пасажирів оголосили ще на початку травня цього року. Документи на участь подавали в двох закритих конвертах. В одному із них містилася інформація про діяльність перевізників та опис транспортних засобів. В іншому — перелік маршрутів, на які претендують.

— Конверти з інформацією про перевізників (кількість найманих працівників, кількість транспортних засобів у власності, чи потрапляли вони у ДТП та інше) ми відкрили відразу. Члени конкурсного комітету цю інформацію опрацювали і в них уже малася уява про перевізників, — розповів Сергій Бутко, інженер ТОВ «Полтаватранс», секретар конкурсного комітету.

Сергій Бутко (праворуч)Сергій Бутко (праворуч)

Загалом члени конкурсного комітету отримали 27 пар конвертів. Ознайомившись з інформацією із першого конверту, всіх перевізників допустили до участі у конкурсі.

— Транспортні засоби також обов’язково проходять технічний огляд. В принципі, зауважень до них не було. В ході перевірки виявлено лише одне зауваження — в одному автобусі був прострочений вогнегасник. Але цей недолік перевізник відразу виправив, — додав Тарас Полтавець, інспектор Управління превентивної діяльності ГУ НП в Полтавській області.

Конверти з переліком маршрутів, на які претендували перевізники, відкрили безпосередньо в день визначення переможців. Всього на конкурс виставили 57 об’єктів — приміських, міжміських маршрутів та їхньої сукупності. 

— Майже кожен із автомобільних перевізників претендував на декілька маршрутів. Тож згідно з постановою доводилося обирати переможців шляхом проставляння балів. Є спеціальна таблиця, де зазначено за що бали надаються. Переможець той, хто набрав більше балів, — зазначив Сергій Марчишинець, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, заступник голови конкурсного комітету. 

Представники конкурсного комітету Представники конкурсного комітету

При нарахуванні балів члени конкурсного комітету увагу звертали на: кількість транспортних засобів у власності перевізників; пасажиромісткість автобусів та маршруток; кількість найманих працівників (бажано більше 30-ти).Також значення мало: термін експлуатації транспортних засобів; наявність в штаті медиків, механіків. Якщо ж автобуси чи маршрутки потрапляли в ДТП, то бали за це знімалися.

— Цьогоріч перевізники з більшою відповідальністю підійшли до конкурсу. Особливих зауважень у членів конкурсного комітету до них не було — це приємно. Тож, в принципі, обирати переможців було не важко, — додав Сергій Бутко.

Підрахувавши бали, члени конкурсного комітету визначили — 26 учасників із 27, що брали участь у конкурсі, перевозитимуть пасажирів внутрішньообласними автобусними маршрутами загального користування. Таку можливість більшість із перевізників матимуть протягом 5 років, деякі протягом 3-х.

Нагадуємо, що в Полтавській області діє гаряча телефонна лінія, на яку кожен мешканець області може повідомляти про випадки будь-яких порушень з боку перевізника, водія, кондуктора чи працівників автостанцій.

Номер гарячої телефонної ліній: 0800-20-20-40 (усі дзвінки безкоштовні).

Прес-служба Полтавської ОДА