
У Полтаві висадять екзотичні дерева та рослини
Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського отримав безцінний подарунок – саджанці екзотичних видів дерев і чагарників.
Як повідомили в прес-службі музею, це саджанці метасеквойї, магнолії, бузку різних сортів, серед них і перший український високодекоративний сорт “Полтава”.
Живі експонати надійшли від онуки першого завідувача музею Михайла Олександровича Олеховського – Наталії Михайлівни Литвиненко – ботаніка, кандидата біологічних наук. Насадження цих культур поповнять меморіальну частину дендропарку музею, де ростуть дерева в пам’ять вчених-натуралістів, музейних корифеїв.
Довідка SQ: Метасеквойя (лат. Metasequoia) – рід хвойних дерев сімейства Кипарисові. В даний час існує єдиний реліктовий вид роду – Metasequoia glyptostroboides Hu & W.C.Cheng – Метасеквойя гліптостробовідная, або Метасеквойя гліптостробоідная.
Ця рослина з пізнього крейдового періоду по міоцен-пліоцену було одним з основних домінантів в лісах на величезних територіях в Північній півкулі (включаючи Північну Америку, більшу частину Сибіру, Східну Європу, Кавказ і Гренландію). В даний час в дикому вигляді рослина збереглося лише в Центральному Китаї, в провінціях Хубей і Сичуань. Вид знаходиться на межі вимирання і занесений до Міжнародної Червоної книги.
Метасеквойя широко вирощується як садово-паркова культура, наприклад, в США, Канаді та ряді європейських країн, в тому числі – в Україні.