У Полтаві вулицю Шведську відремонтує компанія, яка вивозить будівельне сміття у Дослідне поле

Перехрестя Дослідної та Шведської, які ремонтує/ремонтуватиме «Полтава-Білд» Перехрестя Дослідної та Шведської, які ремонтує/ремонтуватиме «Полтава-Білд»

Міська влада замовила ремонт вулиці Шведської за 12 млн грн — підрядник ТОВ «БК «Полтава-Білд», яке ремонтує вулицю Опитна

24 липня 2017 року УЖКГ виконкому Полтавської міськради оголосило тендер на капітальний ремонт вулиці Шведська. На тендер заявилися троє учасників: «БК «Полтава-Білд», «Будгарант-7» та «УМБ № 23». В результаті аукціону перемогу здобуло ТОВ «БК «Полтава-Білд». Вартість ремонтних робіт, згідно з укладеним договором, становить 12 млн 172 тис. грн.

Це перша перемога «Полтава-Білд» на тендері від УЖКГ й чи не перша поразка «харків’ян». До цього воно отримувало мільйонні підряди від «комунальників», але через прямі закупівлі, бо вартість замовлень становила менше 1,5 млн грн. Для цього влада іноді розбивала об’єкти ремонту на ділянки, щоб уникнути тендеру.

Так, наприклад, сталося з ремонтом вулиці Опитної, яку «подробили» на 5 ділянок — всі ремонтує «Полтава-Білд». Про ремонт цієї вулиці, який викликає багато нарікань, ми вже писали. Там підрядник викидає старі бордюри й інше сміття просто в Дослідне поле, а асфальт ризикує не дожити до весни.

«Полтава-Білд» скидає будівельне сміття прямо у Дослідне поле (2017.08.25) «Полтава-Білд» скидає будівельне сміття прямо у Дослідне поле

Підприємство, яке потрапило у фавор до УЖКГ, зареєстрували лише у 2015 році. Належить «Полтава-Білд» родині Тузенків. Голова родини Володимир Тузенко у 2014 році був кандидатом у народні депутати від партії Сергія Тігіпка «Сильна України». На сайті ЦВК він вказаний як директор ТОВ «Феропол».

У 2016 році це підприємство фігурувало у кримінальному провадженні щодо ухилення ТОВ «Енерджі Сервіс» від податків на суму 1,6 млн грн (протягом 2012-2014 років). На думку правоохоронців, ТОВ «Енерджі Сервіс» укладав фіктивні договори з ТОВ «Феропол», що дозволяло першим не платити податок на прибуток та на додану вартість.

Підприємство з яким співпрацював «Феропол» Володимира Тузенка — «Енерджі сервіс», за даними «Наші гроші», поєднано з російським Олігархом Костянтином Григоришиним, який контролює «Полтаваобленерго».

«Феропол» співпрацював також й з самим «Полтаваобленерго». У 2011-2012 році він отримало від «тепловиків» два підряди на суму 2 млн грн — 250 тис. доларів за тодішнім курсом.

Проте вигідний бізнес завершився кримінальним провадженням щодо ТОВ «Феропол», тому він закрився у тому ж році, а натомість з’явилось «Полтава-Білд». По «старій дружбі» нове підприємство Володимира Тузенка продовжило співпрацю з «Полтаваобленерго». Зокрема ТОВ «Полтава-Білд» виграло тендер на 3,5 млн грн на постачання конструкцій для «тепловиків».

Цікаво, що на цьому тендері в якості прикладу аналогічного досвіду «Полтава-Білд» надало договори, укладені між ним та ТОВ «Проматом», яке також пов’язують з Костянтином Григоришиним.

Співпраця з владою Полтави також починається з «тепла», а саме — підрядом від управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому на прокладання тепломережі до 9-ої школи у 2015 році.

Саме прокладання теплотраси для 9-ої школи стає вирішальним для Володимира Тузенка. З неї починається співпраця з полтавським УЖКГ, яка приносить його підприємству більше держкоштів, ніж співпраця з Костянтином Григоришиним.

Починаючи з 2016 року УЖКГ замовило в «Полтава-Білд» ремонтних робіт на 87 млн грн. З них лише у випадку ремонту вулиці Шведської перемогу підприємство здобуло на тендері. Інші 78 угод на 75 млн грн були укладені без тендеру.

Попри такі великі кошти підприємство не витрачається на рекламу чи свій сайт, тобто не орієнтоване на приватні замовлення. Навіть емблема компанії вкрадена з сайту, який продає зображення, й містить захисний ватермарк, якого б не було, якщо б «Полтава-Білд» придбав би її.

Логотип з тендерної документації — частину зображення просто взяли з фотостоку

Підсумовуючи:

  • «Полтава-Білд» фактично 2 роки існує за рахунок держбюджету. Це досить непоганий стартап, але ж не кожен з нас має можливість отримувати без тендеру замовлення на майже 100 мільйонів гривень.
  • Отримуючи такі гроші, «Полтава-Білд» навіть не зробило спроби вийти на приватний ринок. У підприємства немає сайту, логотипу й реклами. Це вказує, що воно й далі має намір жити за рахунок платників податків. Це дивно, адже попереднє підприємство Володимира Тузенка, за версією слідства, допомагало податки не платити.

Сподіваємось, що ремонт Шведської підрядник виконає краще, ніж ремонт дворових проїздів на вулиці Баленка. Адже мова вже йде не про «допорогові» 1,5 млн грн, а про значно більші кошти, тому хотілося б, щоби підприємство, яке живе за наші кошти, відповідальніше відносилось до своєї роботи.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»