У Полтаві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Постановка «Блок пост» автора Бориса ГуманюкаПостановка «Блок пост» автора Бориса Гуманюка

Полтавці згадали тих, чиї життя відібрала Революція Гідності. Захід-реквієм пройшов у Полтавському обласному музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя. 

Сьогодні зал театру імені Миколи Гоголя був переповнений людьми. Полтавці прийшли на захід-реквієм, аби вшанувати пам`ять своїх співвітчизників — загиблих на майдані. Серед присутніх заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко, в.о. директорки Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

— Революція Гідності — трагічна сторінка української історії. Герої Небесної Сотні полягли за честь, волю та право бути українцями. Вони полягли за свою Батьківщину. Їхній подвиг навіки закарбувавсь у наших серцях! — зазначила Олена Харченко.

Революція Гідності забрала більше ста життів наших співвітчизників, яких охрестили Небеснею Сотнею. Серед них є і наші земляки: Андрій Черненко зі Слободо-Петрівки Гребінківського району, Ігор Сердюк із Кременчука та Петро Ганжа з Біликів Кобеляцького району.

Полтавці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні Полтавці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Вшанувати їхню пам’ять до театру завітали рідні, друзі та просто небайдужі полтавці. Серед присутніх у залі і Ольга Цедик. Її син Антон також брав участь у Революції Гідності. Проте життя в нього відібрала антитерористична операція, яка у нашій країні триває і до нині.

— Коли розпочався майдан Антон працював у Полтаві. До Києва їздив на вихідних. Був там і під час відпустки. На Полтавському майдані був щодня. Антон ще задовго до початку Майдану чогось такого очікував. Адже знав, що незалежність нам так просто не дістанеться. Він завжди був напоготові: фізично вдосконалювався, навіть навчився володіти травматичною зброєю. 

Ансамбль бандуристів «Любава» виконував інструментальні твориАнсамбль бандуристів «Любава» виконував інструментальні твори

Ансамбль бандуристів «Любава» виконував інструментальні твориАнсамбль бандуристів «Любава» виконував інструментальні твори

Ольга Цедик (зліва)Ольга Цедик (зліва)

Антон загинув 29 серпня 2014 року в «Іловайському котлі». Автобус, в якому він був, попав під мінометний обстріл. Йому було 27. 

У межах заходу-реквієм на сцені театр інструментальні твори виконував ансамбль бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка, співала солістка Полтавської обласної філармонії Лариса Борисенко. Крім того артисти Полтавської обласної філармонії разом із Заслуженою артисткою України Наталією Іванченко демонстрували постановки «Блок пост» автора Бориса Гуманюка.

Для довідки: кроваві протистояння між силовиками та протестувальниками на Майдані почали розвиватися 18 лютого 2014 року. 20 лютого загинуло найбільше учасників. Того ж року цей день оголосили днем жалоби за Небесною сотнею.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА