У Полтаві вшанували Героїв Крут, Небесної Сотні та бійців АТО

Квіти до Народного меморіалу Героям Небесної Сотні Квіти до Народного меморіалу Героям Небесної Сотні

Сьогодні керівництво області, громадськість, духовні діячі, полтавське студентство, рідні загиблих бійців АТО поклали квіти до пам’ятників та могил героїв, які загинули за Незалежність та Соборність України.

У переддень 99-річниці трагедії на залізничній станції Крути у Полтаві вшановували борців за незалежність. Згадували студентів, які 29 січня 1918 року за 130 кілометрів від Києва, під Крутами дали бій полчищам більшовицької Росії — і загинули, намагаючись захистити від агресора столицю країни, яка нещодавно була проголошена незалежною і соборною державою. Згадували їхніх нащадків, наших сучасників, котрі через 100 років після подвигу крутян, знову підняли стяг боротьби за Незалежну і Соборну — Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО. 

Квіти покладали на кожну могилу разом із родичами загиблих бійців АТО.

Квіти покладали на кожну могилу разом із родичами загиблих бійців АТО. Квіти покладали на кожну могилу разом із родичами загиблих бійців АТО.

Тож і квіти покладали до кількох монументів — пам’ятника Українським загиблим козакам, Народного Меморіалу Героям Небесної Сотні біля будівлі ОДА та на могили земляків-учасників АТО, котрі загинули на сході України, захищаючи нашу державу від російського агресора. 

Участь у меморіальних заходах взяли голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник-керівник апарату Микола Білокінь, заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір, громадськість, духовні діячі, полтавське студентство, рідні загиблих бійців АТО. 

Мати загиблого в АТО Марія Боняківська Мати загиблого в АТО Марія Боняківська

— Український дух, дух свободи завжди був у серцях українців, — зауважив під час урочистостей голова ОДА Валерій Головко.— І в усі часи українці намагалися створити власну державу, боролися за свою свободу. Сьогодні ми вшановуємо молодих хлопців, які майже сто років тому поклали своє життя за незалежність власної держави. Розуміємо, що нам ніколи Росія не давала цієї можливості — бути вільними і незалежними від неї.

Археєпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, Валерій Головко та Микола Білокінь Археєпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, Валерій Головко та Микола Білокінь

Вшанування пам'яті Героїв Крут Вшанування пам’яті Героїв Крут

Голова ОДА закликав завжди пам’ятати і про Героїв Крут, і про Героїв Небесної Сотні, і про Героїв АТО:

— Це наша історія і наше сьогодення. Це наші земляки, які боролися за незалежність України, які віддавали і віддають за цю мету і цю ідею найдорожче — власне життя. Ми маємо бути гідними їхньої пам’яті і їхнього подвигу.

Прес-служба Полтавської ОДА