У Полтаві вперше відзначили День українського добровольця

Сьогодні у театрі імені М.В. Гоголя нагородили добровольців та учасників АТО. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та перший заступник голови облради Анатолій Ханко вручили бійцям медалі, грамоти та відзнаки.

17 січня цього року Верховна Рада України прийняла постанову про встановлення Дня українського добровольця. Відзначення має відбуватися 14 березня, тому сьогодні воно проходило вперше. Саме у цей день у 2014 році зі столичного Майдану добровольці відправилися на Схід.

— Вони першими стали на захист України, стали тим першим щитом, бар’єром проти російської агресії, — відзначив Валерій Головко. — Ми повинні розуміти, що цих людей потрібно підтримувати, це справжні герої, українці. Також ми не маємо забувати і тих, хто до нас не повернувся. 

Валерій Головко вручив нагороди полтавським добровольцям Валерій Головко вручив нагороди полтавським добровольцям

Керівництво області нагородило близько двох десятків добровольців, які одні із перших поїхали у зону АТО. Вручили їм медалі «15 років сумлінної служби», ордени «За мужність» ІІІ ступеня, грамоти облдержадміністрації, медалі «Захиснику Вітчизни», нагрудні знаки Полтавської облради «За вірність народу України» ІІ ступеня. Також почесними грамотами нагородили волонтерів — колектив «Родинний дім» та колектив Полтавської обласної філармонії.

Окрім добровольців, на концерті також були й інші учасники АТО, їхні рідні та близькі, сім’ї тих, хто загинув під час військових дій на сході України, волонтери. 

Під час концерту до голови Полтавської ОДА звернулась Народний герой України Ксенія Бикова, позивний «Фея», з проханням надати добровольцям звання учасників бойових дій:

— Я пам’ятаю, як у березні 2014 року бійці з добровольчого батальйону йшли з Майдану на війну. На них дуже багато чого тримається і досі. Вони воюють на рівні зі Збройними Силами, отримують такі ж поранення, гинуть. Але вони досі не визнані учасниками бойових дій.

Ксенія Бикова, Народний герой України Ксенія Бикова, Народний герой України

Ксенія Бикова розповіла, що у Чернівцях уже створили комісії по визнанню добровольців, саме з таких батальйонів, учасниками бойових дій:

— У листопаді минулого року на сесії облради прийняли рішення про створення подібної комісії у Полтавській області, але досі це питання не вирішено. Будь ласка, посприяйте створенню такої комісії.

Призначити куратором цієї ініціативи запропонували керівника Центру допомоги учасникам АТО у Полтавській області Валерія Довженка.

Прес-служба Полтавської ОДА