У Полтаві вперше відбулося маштабне інклюзивне свято

Сьогодні у Корпусному парку міста пройшов перший інклюзивний захід для особливих дітей присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Його метою стало привернення уваги громадськості до проблем людей з особливими потребами.

Учасниками свята стали діти зі спеціалізованого закладу «Школа №40», «Школи №9», школи для глухих дітей та полтавського міського реабілітаційного центру. Головний напрям – спортивна рекреація.Відгукнулися і долучилися до свята представники поліції та кінес-терапевти з своїми вихованцями. Згодом приєдналися учні інших міських шкіл, батьки з малечею та відпочивальники. Розваги проходили відразу на кількох локаціях.

Начальник відділу по роботі з інвалідами Комунального закладу «Спорт для всіх»Ірина Твердохліб розповіла, що схожі заходи вже проводилися в навчальних та реабілітаційних закладах міста. Запрошували дітей, які легко знаходили спільну мову з ровесниками, які мають особливі потреби. Сьогоднішній захід вкотре підтвердив, що для дружби не має кордонів та перепон. Всі діти легко потоваришували, каталися на колясках, малювали гралися разом. Залишилося лише створити гідні умови для полтавських дітей та дорослих з особливими потребами, адже всі вони мають комфортно прожити життя у рідному місті.

Співрозмовниця вже не першою зауважила, що Полтава досить серйозні проблеми з інклюзивною доступністю для маломобільної категорії населення, до якої належать не лише людей з особливими потребами, а й мами з візочками та люди похилого віку. Що вже говорити про те, що в деякі громадські місця їм взагалі доступ закритий. Місто можна назвати майже бар’єрним по транспорту, вільному пересуванню та орієнтуванню.

Втім, на сьогоднішньому святі панувала атмосфера дружби, родинного тепла та затишку. Діти з особливими потребами не відчували себе іншими чи якось обділеними. Зокрема, на одній з локацій про свою роботу їм розповіли правоохоронці.

А біля іншої вже чекали кіннністерапевти з чотирилапими артистами.

Спільні розваги  стирають кордони.