У Полтаві Віктор Чумак розповів – як і чому хоче стати Президентом України?

18 травня до Полтави приїздить Віктор Чумак, народний депутат України. Презентує громадський рух «Хвиля». І повідомляє про свій намір брати участь у виборах у якості кандидата в Президенти України.

«Хвиля» – не партія. Поки що

На початку зустрічі із полтавськими журналістами Віктор Чумак розповідає історію створення громадянського руху «Хвиля». Уточнює, що це – не політична партія. Робити нову партію не захотіли, аби не створювати іще одного конкурента існуючим демократичним силам. Завдання «Хвилі» поставили амбітне – об’єднання вже існуючих сил, які бажають якісних змін у країні.

Втім, у майбутньому Віктор Чумак все ж таки бачить за необхідне створення однієї потужної політичної сили, яка вже ставитиме собі на меті – і, головне, виконуватиме конкретні політичні цілі.

Що робити із олігархічною клептократією і монополіями?

Про головні проблеми сучасної України Віктор Чумак висловлюється коротко. Зрештою, нічого нового політик не говорить. Повідомляє, що головна біда сучасної країни – олігархічна клептократія.

Ми ні дня не жили у демократії, ми ні дня не жили при республіці. Ми якраз жили при клептократичній олігархїї, яка не дає нікому розвиватися!

Також говорить про те, що сучасний парламент працює на шкоду суспільству.

Він приймає закони, які не виконуються! Закон який не виконується, шкідливіший, ніж поганий закон, або той, який не приймається!

Зрештою, підводить до того, що потрібно боротися із монополіями: монополіями в економіці, монополіями у політиці, монополіями у ЗМІ.

І пропонує дуже простий рецепт боротьби із монополіями та олігархією.

Як боротися із нею?. Треба, щоб запрацював Антимонопольний комітет, змусити виконувати антимонопольне законодавство. І таким чином подрібнити монополії.

Як українське суспільство одного кандидата обере?

Далі Віктор Чумак констатує, що змінити систему можна лише політичним шляхом. Тобто привести своїх людей до парламенту. І визнає, що буде обов’язково створювати партію, але коли прийде час і буде запит на таку силу у суспільства. Тому що, за переконанням нардепа, партія має йти не просто у політику, а обов’язково – у владу.

Якщо ти йдеш у політику, ти зобов’язаний іти у владу!

Оскільки першими за черговістю будуть вибори Президента, то нардеп бачить у них шанс почати процес перезавантаження системи. І щоб почати цей процес Віктор Чумак… готовий йти на вибори. Як кандидат у Президенти. А громадський рух «Хвиля» яка платформою, яка обєднає інші сили та кандидатів.

На перший тур має бути один кандидат від демократичних сил. При цьому не самі кандидати визначатимуть – хто з них, зрештою, йтиме. Це визначить суспільство. І йти повинен той, хто на той час матиме найбільший рейтинг.

При цьому зареєструватися як кандидати мають два-три представники демократичної опозиції. Інакше існує загроза політичної або й фізичної розправи над єдиним кандидатом. А вже у завершальній фазі – перед першим туром – інші мають знятися на користь одного.

Зеленський та Вакарчук у президенти не йтимуть?

При цьому Віктор Чумак уточнює, що орієнтується на електорат, у якого є запит на іншого політика, іншу політичну силу, відмінну від тих, що зараз присутні в українському політикумі. Сам нардеп зазначає, що зараз цей запит підтверджується високими рейтингами Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука. Але ані артист, ані співак на вибори зрештою, не підуть – переконаний Віктор Чумак – і об’єднаному кандидату від демократичних сил потрібно буде посісти цю нішу, щоб перемогти умовного Порошенка чи умовну Тимошенко.

Із такими сентенціями приїхав до Полтави Віктор Чумак. Він повідомив також про створення у місті осередку «Хвилі», який очолить Сергій Клочков. Раніше Клочков очолював міський осередок «Батьківщини», пізніше повідомляв у ЗМІ, що входить до ініціативної групи Руху нових сил Саакашвілі.

Нагадуємо, соціологи вже визначили лідерів майбутньої виборчої кампанії України.

Володимир Паршевлюк