У Полтаві відзначили 330-річчя з моменту обрання Івана Мазепи гетьманом України

25 липня 1687 року відомий політичний діяч та дипломат Іван Мазепа отримав гетьманську булаву. З нагоди цього керівники Полтавської ОДА, представники духовенства, козацтва та просто небайдужі полтавці сьогодні поклали квіти до пам’ятника славетному українцю.

На Соборному майдані Полтави людно від самого ранку. Сьогодні сюди прийшли ті, хто поважає державотворчу діяльність Івана Мазепи. Адже рівно 330 років тому нашого славетного земляка обрали гетьманом України.

На покладання квітів до пам’ятника видатному діячу завітали чимало небайдужих громадян. 

— Іван Мазепа — це людина, яка ще в ті часи намагалася зробити Україну незалежною, — говорить представник Ради козацьких організацій Полтавської області Володимир Зайцев. — І така громадянська позиція заслуговує поваги.

Валерій Головко Валерій Головко

Полтавці поклали квіти до пам'ятника Івана Мазепи Полтавці поклали квіти до пам’ятника Івана Мазепи

Дослідник Ростислав Шевченко взагалі вважає, що значення постаті гетьмана Мазепи в сучасній історії — сильно применшене та спотворене.

— Чимало людей говорять, що Мазепа зрадив Петра І під час Північної війни, — розповідає Ростислав Шевченко. — Проте, направду, саме російський цар вдався до підлості в бік гетьмана. А от дії Івана Мазепи, як політика та громадського діяча, були цілком правильними.

Серед тих, хто цього дня вшановував гетьмана, були і представники УПЦ Київського патріархату, і керівники області на чолі з Валерієм Головком.

Покладання квітів Покладання квітів

— Приємно взяти участь у відзначенні 330-ї річниці з моменту, як видатний українець і справжній патріот Іван Мазепа став гетьманом. Ця людина всі 22 роки перебування на чолі тодішньої України захищала ідеї єдності та незалежності, — говорить голова Полтавської ОДА. — Саме цими ідеями нині має керуватись кожен небайдужий до долі держави українець.

Після покладання всі бажаючі мали змогу ознайомитись з основними етапами діяльності державного діяча, оглянувши тематичну експозицію, підготовану співробітниками місцевого краєзнавчого музею. Чимало з присутніх потому відбули до Чутового, де цього дня відкрили пам’ятну дошку на честь обрання Івана Мазепи гетьманом України.

Прес-служба Полтавської ОДА