У Полтаві відсвяткували День захисника України

Сьогодні на Театральній площі відбулося святкування Дня захисника України, до якого долучилися військовослужбовці, працівники Національної поліції, служби з надзвичайних ситуацій, ліцеїсти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Також представники облдержадміністрації, міськради, мешканці Полтави та гості міста.

Урочистості почалися із прямого включення вітального слова Президента. Згодом відбулося нагородження військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, служби України з надзвичайних ситуацій головою Полтавської ОДА — Валерієм Головком.

— Це надзвичайно величний день. Саме сьогодні ми згадуємо історію України і людей, які зі зброєю в руках захищали Україну ще з часів Гетьманщини. Ми низько вклоняємося ветеранам Другої світової війни. З особливою гордістю вшановуємо тих, хто боронить нашу незалежність на сході, військовим медикам, волонтерам і громадським організаціям, які забезпечують недостатнім наших воїнів. Тому бажаю їм міцного здоров’я, благополуччя, щастя та добра домівкам. Бережіть себе! — зауважив Валерій Головко у вступному слові.

Валерій Головко вручає нагороди Валерій Головко вручає нагороди

Згодом відбулася церемонія складання урочистої клятви ліцеїстами Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

На заході також представили спеціальну техніку: військові автомобілі, автомобілі служби України з надзвичайних ситуацій. Фахівці розповідали про їх особливості, а прохожі охоче робили фото.

Святкування Дня захисника України Святкування Дня захисника України

На Театральній площі На Театральній площі

Учасники свята Учасники свята

Після офіційної частини заходу розпочався святковий концерт. На якому виступали творчі колективи з номерами, присвяченими цьому святу. 

— Сьогодні дуже приємно бути на такому заході, який організований Президентом України, Полтавською облдержадміністрацією, обласною радою. В першу чергу, дійсно хочеться привітати цих відважних, мужніх людей, які боронять нашу державу з Днем захисника України. І, звісно, сьогодні таке свято — Покрова, яке завжди оберігало, надавало натхнення отримувати перемоги за часів козацтва і до цього часу, — зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Творчий колектив Творчий колектив

Довідково: у зв’язку зі збройною агресією Росії та пожвавленням декомунізації, у 2014 році Президентом України було прийнято рішення відзначати День захисника України 14 жовтня. Цьогоріч свято четвертий раз відзначають як державне і, оскільки, цей день припадає на неділю, офіційним вихідним є понеділок.

Прес-служба Полтавської ОДА