У Полтаві відкриють виставку робіт київського скульптора «Уявні відстані»

Полтавців запрошують на відкриття проекту «Уявні відстані» київського художника та скульптора Назара Білика

21 березня, о 17:00, у галереї сучасного мистецтва Jump у Полтаві відбудеться відкриття виставки одного з найяскравіших митців сучасного українського мистецтва, скульптора Назара Білика. Виставку можна буде відвідати з 21 березня 2017 по 22 квітня 2018 року.

Про автора

Назар Білик народився у Львові у родині художників. Більшу частину життя провів у Києві. Там живе та працює досі. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури.

Назар Білик працює у сфері сучасної скульптури. Він є автором проектів у публічному просторі, учасником виставок та симпозіумів в Україні та за кордоном. Скульптор переміг на конкурсі МУХІ (молоді українські художники) у 2010 році, та конкурсі на найкращий пам’ятник проекту «Убієнним синам України» (2002, у співавторстві з Миколою Малишком). У 2013 році Назар Білик здобув грант Президента України в галузі образотворчого мистецтва на створення робіт із серії «Контрформи».

Назар Білик Назар Білик

Твори Назара Білика можна побачити у Києві на Пейзажній алеї — скульптура «Дощ» із бронзи та скла (її копію замовили для скульптурного парку Turn park у штаті Массачусетс, США) та на меморіалі «Сандармох» (Карелія, РФ) — пам’ятник «Убієнним синам України» (у співавторстві, 2004, граніт).

Про виставку

Автори виставки описують її так:

Проект «Уявні відстані» — це фундаментальна інтроспекція з метою пошуку відповідей на базові питання нашого існування. Що ми знаємо про людей, яких на тому чи іншому етапі свого життя вважаємо близькими? Чи має сенс пірнати за лаштунки людської анатомії і звичних соціальних масок? Що ховається в нас самих, і як це побачити?

Виставка Білика — це спроба говорити про сумніви і пошуки, розчарування та віру у постсекулярному світі. Існують різні культури проговорення подібної проблематики. На певному рівні така бесіда може проходити лише між тим, хто питає, і головним співрозмовником, який, на жаль чи на щастя, відрізняється крайньою мовчазністю.

Фото: bilyknazar.com

Назар Білик не з тих, хто несамовито висловлюється на площах. Його шлях — це документація складних внутрішніх процесів і спроба відобразити суб’єктивний внутрішній досвід мовою сучасної пластики. Розмовляти про подібні речі мовою сучасного мистецтва є важким, але однозначно цікавим завданням. Проте, для того, щоби ця розмова була дійсно плідною, на думку Назара Білика, дуже важливо вміти відсторонитись.

Ми все частіше забуваємо, що таке відстань. І звикли до її якомога швидшого подолання. Стрімкий транспорт, мобільний зв’язок, соціальні мережі дають відчуття тотальної близькості будь-чого і будь-кого. Теорія шести рукостискань говорить, що кожні дві людські істоти на Землі розділені лише коротеньким ланцюжком спільних знайомих. Ми, жителі мегаполісів, рідко вглядаємося в чорноту нічного неба і ще рідше замислюємося над космічною самотою кожного, хто під цим небом народжений. Проект Назара Білика — про неминучість абсолютної розділеності і парадоксально пов’язану з цим можливість близькості. Спрагла близькістю відстань між людиною і людиною, людиною і космосом, внутрішнє відсторонення з метою пізнання самого себе, соціуму та універсуму є головним предметом дослідження художника.

Переглянути роботи Назара Білика у галереї Jump можна до 22 квітня. Заклад працює з 11:00 до 18:00 кожного дня, окрім понеділка.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»