У Полтаві відкрили справу щодо розкрадання 95% місячного об’єму палива психлікарні

Поліція відкрила кримінальне провадження щодо списання завищених об’ємів палива у полтавській психлікарні, тракторист якої заявив, що підписувати документи його змушував механік

Слідчий відділ Полтавського райвідділення Полтавського відділу ГУНП в Полтавській області проводить розслідування щодо списання палива, до чого можуть бути причетні співробітники полтавської психлікарні. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, слідчі встановили — співробітники Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім.О.Ф.Мальцева вносять завідомо неправдиві відомості до подорожніх листів легкового автомобіля. За фактом підроблення документів або їхнього використання (ч.1 ст.358 ККУ) 9 липня цього року правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

13 липня поліцейські допросили у якості свідка тракториста, який працює у психлікарні з 2011 року. За словами чоловіка, він працює на екскаваторі, яким керує виключно він сам. Інших працівників для машини немає. Пальне для психлікарні закуповують на АЗС за талонами, які видають його начальнику — механіку гаража. Саме він відповідальний за розподіл палива.

За словами тракториста, начальник міг дати йому на підпис подорожніх листів та накладних на паливо набагато більше, ніж фактично було виконано робіт. І він примушував тракториста підписати ці об’єми. Крім того, в накладних на паливо тракторист ставив свій підпис і засвідчував факт про нібито його використання. Хоча в день, вказаний в подорожньому листі, ніяких робіт могло і не виконуватись, а екскаватор взагалі міг не працювати. Паливо ж списувалось як використане.

Зокрема, слідчим вдалося встановити, що у червні 2018 року на роботу екскаватора психлікарня використала 32 літри дизельного палива. Тракторист згортав сміття з траси, вантажив сміття у вантажівку та відкопував пожежний гідрант. Натомість механік записав, що було використано 600 літрів пального. Тобто мова йде про 95% пального, яке використано не було, але його списали.

Згідно з довідкою бухгалтера, вартість одного літра дизпалива становила 26,16 грн. Таким чином, підозрюється, що механік неправомірно списав пального на 14,9 тис. грн.

Аби перевірити усі можливі факти розкрадання, правоохоронці отримали через суд дозвіл на арешт вилучених в ході обшуку документів, серед яких:

  • 8 талонів на 40 літрів дизельного масла;
  • 13 талонів на 130 літрів дизельного палива;
  • 165 талонів на 1650 літрів бензину А-92;
  • журнал реєстрації та видачі шляхових листів за період часу з 19.06.2017 по 12.07.2018; журнал реєстрації та видачі шляхових листів за період часу з 21.12.2015 по 18.06.2017;
  • журнал видачі пального за жовтень 2010 року — липень 2018 року;
  • журнал виїзду та заїзду автотранспорту в ПОКЛ ім. О.Ф. Мальцева за період часу з 23.06.2016 по 12.07.2018;
  • подорожні листи легкового автомобіля з травня по липень 2018 року.

Октябрський райсуд Полтави дозволив арештувати ці документи. Поки жодній юридичній чи фізичній особі повідомлення про підозру оголошено не було.

Нагадаємо, минулого року поліція розслідувала справу привласнення коштів «Міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань» його службовими особами. Фонд співпрацює із полтавськими лікарнями. У результаті провадження закрили за відсутністю складу злочину.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»