У Полтаві відкрили представництво Почесного консульства Чорногорії в Україні

Президент Малої академії наук України Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий Президент Малої академії наук України Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий

На базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відкрили Полтавське представництва Почесного консульства Чорногорії в Україні.

У відкритті взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Малої академії наук України Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий, Почесний консул України в Чорногорії Предраг Милович, Голова Полтавської Обласної Державної Адміністрації Валерій Головко. Також у церемонії відкриття взяли участь громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко та ректор ПНТУ імені Ю.Кондратюка, професор Володимир Онищенко

Під час відкриття відділення присутні говорили головним чином про важливість міжнародного співробітництва та спільне історичне коріння в України та Чорногорії. 

— Мені приємно сьогодні на Полтавщині в цьому університеті відкрити це відділення — це куточок чорногорської землі на Полтавщині в Україні, — сказав Станіслав Довгий, Почесний консул Чорногорії в Україні. — Історичних довідок того, як пов’язані наші країні — дуже багато. У нас близькі мови, близькі наші народи, близька наша історія. Це видно навіть зі словників слов’янських мов. Історія показує, що наше коріння одне.

Також, Станіслав Довгий наголосив присутнім, що 5-го червня Чорногорія стане повноцінним членом НАТО:

— Мені здається це дуже символічним. Адже і Україна зараз відстоює себе. 21 червня — День Незалежності Чорногорії, де 2006 року відбувся референдум,на якому більшість громадян проголосувала саме за Незалежність.

Схожу думку розділив і Почесний консул України в Чорногорії Предраг Милович, назвавши України своєю другою Батьківщиною: 

— Я дуже радий, що отримав місце на планеті, де я відчуваю — моя Чорногорія поряд. І це місце тут, з вами, в Україні, на моїй другій Батьківщині. Я переконаний, що це консульство створить не лише систему обміну інформації та кадрами. Це і нові спільні проекти, які відкриють можливості для молодих талановитих людей. Переконаний, представництво має дуже почесну місію. Особливо враховуючи, що технічний університет — місце для нових ідей. Ми з задоволенням будемо співпрацювати, — запевнив Предраг Милович.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич окремо підкреслила важливість розміщення представництва саме у виші.

— Для мене свято, що це представництво відкрито саме в університеті. Тому що найкращі мости, які ми можемо на майбутнє будувати між нашими країнами — це мости саме через молодь. Через тих юних людей, які отримують сучасну освіту. Які живуть у глобальному світі, які живуть в Європі. Для України Європа — це її дім. Так само, як і для Чорногорії. 

Пані Грниневич переконана, що між Україною та Чорногорією ще більше близькості, ніж ми думаємо насправді. І до кінця ще українці та чорногорці не відновили всі ті сполуки, ті історичні нитки, які нас з’єднують. На її думку, в України та Чорногорії одна ментальність. 

Відкриття Почесного консульства Чорногорії в Україні Відкриття Почесного консульства Чорногорії в Україні

— Крок Чорногорії по приєднанню до НАТО — для України великий приклад. Приклад позиції, яку зберегли у складний час. Ми живемо в час, коли молоді люди, які будуть будувати майбутнє нашої країни, повинні по іншому дивитись на світ. Знаходити нові технологічні рішення, — додала Лілія Гриневич.

Під час урочистого відкриття озвучили і рядки з Державного Гімну Чорногорії. Згідно Конституції 2007 року це народна пісня «О, світла травнева зоре». 

На звершенні заходу Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий виразив подяку Голові Полтавської ОДА Валерію Головку та ректору ПНТУ імені Ю.Кондратюка Володимиру Онищенку за підтримку під час створення Полтавського представництва Почесного консульства Чорногорії в Україні.

Прес-служба Полтавської ОДА