У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом

« – Батьки, які мають діток з аутизмом знають, як дорого коштують всі розвиваючі програми, тощо. Скажімо, якщо прорахувати працю педагогів, матеріали для навчання та суборенду класу то перебування дитини на місяць коштує приблизно 7 тисяч гривень. Велику допомогу нам надали в рамках програми «Турбота». На клас нам виділили на підтримку педагогів. Це буде часткове фінансування, відтак батьки платитимуть  всього 2 тисячі гривень. Цього нам вистачить на кілька місяців, і тому я вже зараз шукаю фінансування. Сподіваюся вивести проект на рівень області» – говорить Людмила Іващенко.

На думку Людмили Іващенко, інклюзія в нашій країні розвивається повільно, хоча певні зрушення вже є. Переважно, батьки займаються з такими дітьми вдома,закладів з інклюзією – одиниці.

Полтавка Ірина Полуницька має шестирічного сина. Відкриття ресурсного класу для них – величезна подія:

«- Поки що наше суспільство насторожено сприймає дітей з аутизмом  Більшість просто не знає про них. Скажімо, коли оточуючі бачать певну поведінку моєї дитини, то роблять зауваження, мовляв, ваш хлопчик погано вихований. Сьогоднішнє відкриття ресурсного класу – для нас велика радість».