У Полтаві відкрили пам’ятник загиблим під час геноциду вірменам в Османській імперії (відео)

У Полтаві обласна діаспора вірмен відкрила пам’ятник загиблим під час геноциду вірмен в Османській імперії. 24 квітня виповнилося 100 років від тих трагічних подій. Тоді було винищено 1,5 мільйона невинних людей, культурна спадщина, церкви, монастирі, школи, книги, історичні пам’ятки.

 

На урочисте відкриття пам’ятного знаку – хачкар, який встановили в Павленківському парку, на запрошення Полтавської вірменської діаспори завітали співвітчизники з інших областей.

Трагедію 1915 року визнали геноцидом понад 20 країн світу. Туреччина категорично не погоджується, мовляв, тоді була інша влада і були такі історичні обставини.

Вірмени таку риторику не сприймають і називають ті події справжнім пеклом. Родичі жертв геноциду, розповідають, що побоюючись переходу вірмен на бік Росії у Першій світовій війні, турецька влада знищила півтора мільйони людей.

В Османській імперії вірмен не тільки знищували, їх виселяли. Понад мільйон людей втекли від переслідувань до Сирії та Лівану.

Гіркі уроки винесли з тієї національної трагедії, кажуть вірмени, – триматися разом, за будь-яку ціну берегти свою культуру, віру та мову, за яку поклали свої життя більше мільйона співвітчизників.

13

Освятили пам’ятник єпископ Української єпархії Вірменської Апостольної Церкви Маркус разом із настоятелем Полтавської Свято-покровської церкви УПЦ Київського патріархату протоієреєм Миколою Храпачем.

37 38  40 41 42