У Полтаві відкрили космічну виставку

Понад 50 експонатів космічної галузі представили в Полтавському музеї авіації і космонавтики. Виставку відкрили з нагоди тижня космосу, який триватиме до 8-го жовтня. Також захід приурочили до 60-річчя від дня запуску першого штучного супутника Землі.

Листівки, медалі, ордени та книжки про космонавтику. Всі ці експонати належали раніше авіаторам, які передали речі до музею. Деяким колекціям понад піввіку.

Андрій Пушкарєв, директор Полтавського музею авіації та космонавтики: Мы собрали марки почётного гражданина-авиатора Гаснюка, который передал нам свою коллекцию марок и конвертов. Эта коллекция входит в книгу рекордов Гиннеса Украины.

Андрій Солодовнік прослужив в авіації Збройних Сил України понад 60 років. Чоловік пригадує день, коли перший штучний супутник Землі здійнявся в космос. Каже: та подія стала проривом для української та світової авіації.

Леонід Солодовнік, ветеран космічної авіації:Когда прозвучало извещение о том, что супутник вышел на орбиту, это, конечно, был большой праздник. Потому что Советский Союз, наша страна в то время, первым вырвался в космос. И это было большое достижение.

Нагадаємо, перший штучний супутник Землі ПС-1 запустили на орбіту в Радянському Союзі у 1957-му році. Апарат важив майже 84 кілограми та був у вигляді сфери діаметром півметра.