У Полтаві відкрили Алею пам’яті захисників України

6-го березня у парку Котляревського відкрили Алею пам’яті захисників України. Захід, організований Полтавською міською радою, відвідали кілька десятків полтавців.

Відкрити у центрі Полтави алею пам’яті учасників російсько-української війни запропонували матері загиблих на сході воїнів. Міська рада після отримання пропозиції виділила на облаштування території у парку Котляревського 1,5 мільйони гривень. За ці кошти у парку розбили алею та доріжки, розмістили на них лавочки для відпочинку, ліхтарі для освітлення.

Також на вході до алеї встановили пам’ятний знак з вмонтованою інтерактивною дошкою, на якій відображається інформація про полтавців, які загинули у зоні АТО: фото, роки життя, обставини загибелі та нагороди, які має кожний з героїв.

6-го квітня відбулося відкриття Алеї пам’яті, на яке завітали рідні загиблих воїнів, представники міської влади та небайдужі полтавці. Духовий оркестр виконав Державний Гімн України, потім пам’ять усіх загиблих захисників країни вшанували хвилиною мовчання.

Відкриття цієї алеї – це память про наших дітей! Це память про тих, хто не побоявся вийти на київський Майдан, виборюючи свободу! Це память про тих, хто вийшов на захист країни від ворога і віддав за неї своє життя! – сказала, виступаючи перед присутніми мама загиблого атовця Тетяна Горячевська.

Полтавська міська рада планує не обмежуватися відкриттям Алеї, а надалі має намір реалізувати проект реконструкції усього парку Котляревського. Про це заявила у своєму виступі секретар міської ради Оксана Деркач.

Після урочистого відкриття алеї полтавці поклали квіти до памятного знаку, який освятив священик Володимир Раковецький.