У Полтаві відкрилася гастрономічна виставка-подорож

У Полтаві відкрилася  виставка-подорож «Кулінарні етюди Європи» з циклу « Гастрономічні мандри світом».

На сьогодні європейська кухня є чи не найпоширенішою в світі, адже увібрала в себе найкращі кулінарні традиції багатьох європейських країн – Італії, Франції, Британії, Швейцарії, Німеччини.

Саме цим пояснюється велика різноманітність страв і напоїв. Європейці в значно меншій мірі, ніж азіати, використовують спеції, вважаючи за краще натуральний смак продуктів. До того ж, перед їжею подають аперитив, легке вино, яке сприяє кращому засвоєнню їжі.

Завдяки Австрії, наприклад, ми сьогодні щоранку бадьоримо себе кавою. Віденці переконані, що саме вони познайомили Європу з кавою.

Хоча в наш час більшість гурманів вважає вершиною кулінарного мистецтва французьку кухню, не можна забувати, що основи кулінарного мистецтва закладалися в Італії.

Говорячи про італійську кухню, не можна не згадати про чудові макарони та піцу.

Бельгійці, разом з німцями й чехами прилучили нас до пива. У цій маленькій країні варять більше 500 різних марок пива, причому деяким з них по 400-500 років.

Великою популярністю сьогодні користується угорський гуляш – щось середнє між густим м’ясним супом і рагу. Його готують з яловичини, свинини чи баранини з додаванням великої кількості борошна і перцю – паприки.

Широке використання ковбас, сосисок, сардельок для приготування закусок, перших і других блюд – це привіт з Німеччини.

Португальці навчили Європу класти в їжу коріандр і шафран, перець й імбир, карі й паприку.

Найцікавіше, що дві нації морських бродяг, мандрівників і першовідкривачів – вікінги і португальці, незалежно один від одного, винайшли безсмертну провізію мореплавців: в’ялену тріску!
Французька кухня завжди була прикладом досконалості в мистецтві кулінарії. Лексикон французької кухні органічно увійшов у термінологію багатьох національних кухонь.
Супи-креми, сири, устриці, вина, коньяки, салати, картопля-фрі, соуси – це найменший перелік того, що Франція дала європейській кухні.
Швейцарія – це не тільки банки і годинники, це ще і країна сиру, молочних продуктів і шоколаду. Крім того, Швейцарія й Австрія внесли свій внесок у світову кулінарію – рулет (швейцарський рулет). Ну і звичайно – фондю.
Швейцарське фондю, італійські карпаччо й піца, вірменська толма, японські суші, американські гамбургери, східна шаурма й багато інших національних страв стали інтернаціональними, вони поширені по всій планеті.
Якщо Ви хочете влаштувати вдома англійський сніданок, обід в італійському стилі чи вечерю по-французькі скористайтесь порадами книжкової виставки «Кулінарні етюди Європи» у відділі документів із економічних та технічних наук Полтавської обласної бібліотеки.

Вам потрібно не аби як постаратись, щоб скуштувати салат міланський чи кабачки по-англійські, суп «Сен-Жермен» чи рулет по-німецькі, але витрачені на приготування сили і час з лишком компенсуються смаком і ароматом вишуканих страв.

Полтавців запрошують ознайомтесь з виставкою та приготувати страви європейської кулінарії.

 5j