У Полтаві відбувся туристсько-краєзнавчий квест

Цими вихідними у Полтавському дендропарку пройшов туристсько-краєзнавчий квест. Захід до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні організував Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ). 

Туристсько-краєзнавчий квест — своєрідне знайомство вихованців-новачків із діяльністю гуртків Центру. Адже лише занурившись та відчувши на собі можна по-справжньому зрозуміти, чому вчать у Центрі туризму.

— Сьогодні була зустріч із нашими вихованцями. В основному з вихованцями, які тільки прийшли. Але є і такі, які відвідують гуртки вже 2-3 роки. До Дня туризму у нас не лише цей захід: три команди, це близько тридцяти вихованців, беруть участь у Чемпіонаті м. Полтави з пішохідного туризму на кубок Міського голови, — розповіла заступник директора ПОЦТКУМ Галина Марюхно.

Туристсько-краєзнавчий квест — це локації із завданнями з різних напрямів діяльності Центру туризму. Простора місцевість Полтавского дендропарку дозволила розташувати сім локацій так, щоб команди виконували завдання паралельно, не заважаючи один одному.

Завдання придумували керівники гуртків. Вони ж і слідкували за правильністю їхнього виконання на локаціях.

На локації «Славні земляки» На локації «Славні земляки»

— Локація «Славетні земляки» дає змогу дітям краще пізнати минуле свого краю та більше дізнатися про відомих земляків. Полтавщина дуже багата іменами видатних людей. Я підготувала шість фотографій та живописних зображень відомих земляків, і діти повинні були їх впізнати та назвати, — розповіла керівник гуртків «Історичне краєзнавство» ПОЦТКУМ Рита Коросташова.

На локації «Естафетна» кожному учаснику потрібно було із точки А в точку В перенести карабін-автомат та муфтований карабін, зав’язати схоплюючий вузол і чотири «вісімки». За учасниками на локації спостерігав керівник гуртків «Пішохідний туризм» ПОЦТКУМ Сергій Кожух. 

На локації «Естафетна» На локації «Естафетна»

Завдання на локації «Туристська» придумав та оцінював правильність виконання Василь Нікулін:

— На етапі я умовно поставив перешкоди: діти повинні були скласти карту України і спакувати рюкзак. Далі треба було переправитися через умовний яр по натягнутим перилам, потім дістати та поставити палатку.

Також були локації «Загадкова», «Краєзнавчий острів», «Рятувальна» та «Спелеологічна».

На локації «Загадкова» На локації «Загадкова»

На локації «Краєзнавчий острів» На локації «Краєзнавчий острів»

На локації «Рятувальна» На локації «Рятувальна»

На локації «Спелеологічна» На локації «Спелеологічна»

Загалом у центрі туризму та краєзнавства 38 гуртків. Цьогоріч їх відвідуватиме понад 600 вихованців.

— Я відвідую два гуртки: археологічний і туристський. Вчимося стріляти з лука, в’яжемо вузли, долаємо переправи. Досліджуємо історичні факти, артефакти, беремо участь у розкопках, — розповіла вихованка ПОЦТКУМ Даша.

Нині юні археологи з науковцями досліджують Шишацький могильник. Із 1983 року гурток «Археологічне краєзнавство» очолює Наталія Бровко.

— Гурток у нас цікавий тим, що в ньому проходить так зване сімейне виховання. У нас — діти з наймолодшого віку й до старших. Виховала вже два покоління дітей. Якщо подивитися на сучасний склад, то наш наймолодший вихованець ходить у шостий клас, а найстаршому — 24 роки. У нас є клуб археологів «Земляни», — додала керівник гуртків «Археологічне краєзнавство» ПОЦТКУМ Наталія Бровко.

Юрій Яковенко у ПОЦТКУМ очолює гуртки «Патріот» та «Пішохідний туризм». Зі своїми вихованцями беруть участь у туристських та військово-спортивних змаганнях, у військових багатоборствах і таборах.

— Із вихованцями проходимо курс з основ самооборони та основ поводження зі зброєю. А також беремо участь у спортивно-туристських змаганнях, — додав Юрій Яковенко.

А вихованець ПОЦТКУМ Артем у захваті від свого гуртка «Спелеологія». Із друзями та керівником, говорить, ходять у спелеопоходи, лазять по печерам тощо.

— Я знайшов тут друзів і дізнався багато чого нового: як орієнтуватися та не загубитися у лісі. Радий, що відвідую гурток «Спелеологія», тут дуже цікаво, — наголосив Артем.

Участь у квесті взяли 7 команд. Це близько 70 вихованців ПОЦТКУМ.

— Класні враження. Це вже не перші мої змагання, я була і минулого року. Враження фантастичні. Азарт присутній, — розповіла вихованка ПОЦТКУМ Даша.

Незважаючи на те, що багато з учасників квесту — новачки, майже всі команди вкладалися у встановлений на локацію час — п’ять хвилин.

— Діти згуртувалися, потоваришували. Склалися дружні колективи, які будуть відвідувати наші гуртки і займатимуться туризмом та краєзнавством. Такі заходи єднають та виховують командний дух, — зазначив головний суддя квесту, завідувач організаційно-масового відділу ПОЦТКУМ Олександр Безверхий.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА