У Полтаві відбувся масштабний марш-парад духових оркестрів

Сьогодні на головній вулиці у Полтаві відбувся марш-парад духових оркестрів, з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Захід традиційний, він проходить щороку напередодні Дня Перемоги, цьогоріч це уже 37-й марш-парад.

— Марш-парад засновали в управлінні культури при Полтавській ОДА, а проводить його підпорядкована управлінню творча установа — обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради, — розповіла заступник директора Полтавського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Ліна Ковтун.

У перших маршах брали участь сільські оркестри, оркестри будинків культури.

— Пам’ятаю, що у них навіть костюмів не було, але дивлячись на кращих, керівники почали приділяти цьому велику увагу. І сьогодні уже кожен духовий оркестр має не тільки професійних музикантів, а й гарний вигляд. Кількість оркестрів змінювалася з року в рік, іноді їх було до 40-а, — продовжує Ліна Ковтун.

На параді

Участь у сьогоднішньому дійстві взяли 26 духових оркестрів з усієї області. Вони як професійні, так і аматорські. Як правило, це ті колективи, які хоча б раз бували на марш-параді і постійно оновлюють свій репертуар.

За словами Ліни Ковтун, найбільшу кількість оркестрів цьогоріч, і це вже традиційно, представив Оржицький район — 3 оркестри — з районного будинку культури і 2 із сільських будинків культури:

— Майстерність оркестрів оцінює журі, яке очолює директор Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка Микола Демченко. До складу якого входять фахівці духової музики, викладачі музучилища, працівники центрів народної творчості. Цьогоріч ми змінили положення про проведення марш-параду, розділивши оркестри за номінаціями: «Професійні колективи», «Оркестри навчальних закладів» і духові оркестри сільських і районних будинків культури.

Потому, за участі духових оркестрів та творчих колективів, на Театральній площі міста відбулося обласне свято духової музики. Де колективам оркестрів вручили дипломи та нагороди.

Нагадаємо, що завтра об 11:00 біля Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту (урочище Шумейкове Лохвицького району) відбудеться обласне свято «Обереги пам’яті», з 21:00 до 23:00 на Театральній площі пройде меморіальний захід із вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні та акція «Перша хвилина миру» та оголошення хвилини мовчання. А 9 травня о 9:00 — покладання квітів до Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави.

Прес-служба Полтавської ОДА