У Полтаві відбулися заходи з нагоди 308-ї річниці Полтавської битви

24 червня в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» відбулися заходи з нагоди 308-ї річниці Полтавської битви. До закладу, в рамках циклу лекцій культурно-просвітницького проекту «Видатні історики на полі битви», завітав відомий в Україні історик-мазепознавець, шеф-редактор наукового журналу «Сіверянський літопис» Сергій Павленко.

Для істориків, краєзнавців, музейних та наукових працівників він презентував лекцію «Участь українських козаків у Полтавській битві 1709 року» та дав відповіді на проблемні питання військової кампанії 1708-1709 років в Україні. 

Сергій Павленко зібрав чимало цікавинок про Північну війну і, зокрема, участь у ній українського козацтва. Історик зауважив, що був вражений обсягом знайденого матеріалу про події Полтавської битви та все, що їм передувало.

— Основа інформації — спогади шведів, німецьких офіцерів, французів, англійців, які були в армії Карла, — зазначив Сергій Павленко. — Незабаром зібрані та узагальнені матеріали вийдуть у друкованій версії — книзі «Військо Карла ХІІ на Півночі України».

Цього дня в музеї історії Полтавської битви також відбулося відкриття філателістичної виставки з колекції заслуженого філателіста, корінного полтавця, який нині мешкає в Києві, Олександра Яременка. Експозиція називається «Кроки незалежності: від Богдана Хмельницького до Івана Мазепи». Колекція здобула відзнаки на європейських фестивалях. Для цього автор багато працював над історичною літературою і не тільки. У підсумку — створив цілі композиції.

Головний зберігач фондів ДКЗ «Поле Полтавської битви» Віта Гармаш зауважила, що колекція складається з експонатів на 16 аркушах:

— Тут представлені оригінальні поштові марки та конверти незалежної України, Української Народної Республіки, Російської імперії, Радянського Союзу, різних європейських країн.

Зацікавила туристів і велосипедна екскурсія-презентація: «З картою в руці: поле Полтавської битви сьогодні». Учасники ГО «ВелоПолтава» на велосипедах, у супроводі науковця заповідника, проїхали історичними місцями доленосного поля, відвідали Меморіал козацької слави в Жуках, вшанували пам’ять полеглих у Полтавській битві покладанням квітів до пам’ятників. 

До уваги туристів у цей день запропонували і показові виступи учасників історичного клубу «Полтавська баталія» під керівництвом Михайла Мелліна.

Учні й випускники полтавської Арт-студії «Художник» провели пленер на території музейного містечка, написавши відомі історичні пам’ятки. Окрім цього, полтавці та гості міста мали можливість відвідати капличку Святих Петра і Павла у братській могилі воїнів московської армії.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради