У Полтаві відбулось четверте засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст в Україні

Оксана Деркач, Олександр Мамай та Юрій Левченко (директор КО «Інститут розвитку міста») Оксана Деркач, Олександр Мамай та Юрій Левченко (директор КО «Інститут розвитку міста»)

16 та 17 березня Полтава приймає четверте засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст. Вона спрямована на створення відповідних правових передумов для сталого міського розвитку та комфортного проживання в українських містах.

До складу Координаційної ради входять представники різних департаментів міських рад міст-учасників проекту, серед яких: Вінниця, Житомир, Полтава, Чернівці, асоційовані міста Харкова та Львова, представники Мінрегіонбуду України, проектні інститути ДП «УкрНДПІцивільбуд», ДП «Діпромісто», Швейцарське бюро співробітництва в Україні та німецька урядова компанія GIZ, яка є виконавцем проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Конференцію відкрив Полтавський міський голова Олександр Мамай:

— Наше головне завдання — використати усі можливості та об’єднати зусилля для того, щоб зробити Полтаву комфортним для проживання та привабливим для інвестицій. Приємно, що робота у даному напрямку триває і маю надію на позитивні результати для нашого міста та інших міст-партнерів.

Підчас засідання Підчас засідання

Свої напрацювання Полтава уже має. Нині розробляється Концепція інтегрованого розвитку міст, реформування правової та адміністративної бази для міського розвитку й містобудування. Також реалізовується освітня програма «Кваліфікація 2030».

Оціночна комісія GIZ, відвідуючи міста-учасники проекту, визначає коло проблем, які турбують їхніх мешканців. Більше року працює у Полтаві директор проекту GIZ Матіас Брандт. Він зауважує, що наше місто має гарну інфраструктуру, дуже вигідне сполучення з іншими містами, історичну цінність:

— Полтава має високу історичну цінність, а значить є цікавою для туристів. Тому покращити її туристичну привабливість дуже важливо. Це той напрямок для розвитку, який вбачаю одразу. Для глибшого розуміння, звісно ж, необхідний детальний аналіз. Розвинути місто, зберігши його історичну самобутність, залучити людей до безпосередньої участі у процесах розвитку, допомогти оволодіти необхідними для цього методами та інструментами планування — завдання, яке ставимо перед собою.

Директор проекту GIZ Матіас Брандт Директор проекту GIZ Матіас Брандт

У рамках засідання представники міст прозвітували про досягнення в роботі над Концепцією інтегрованого розвитку. Також представили результати роботи з підготовки рекомендацій щодо реформування законодавчої та нормативної бази, що створює правові рамки для діяльності в сфері інтегрованого міського розвитку.

Окрім того, учасники ознайомилися з другою робочою редакцією Словника фахових термінів з інтегрованого міського розвитку. Його розробила робоча група у складі українських та німецьких експертів, які займаються напрацюваннями змін до законодавства.

Словник має на меті конкретизувати терміни, що використовуються в різних законодавчих сферах, пов’язаних з інтегрованим міським розвитком, та систематизувати їх з огляду на відповідні поняття та їх значення в країнах ЄС і посприяти ефективнішому діалогу між українськими та іноземними фахівцями.

Довідково: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає — 1,75 млн євро. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку.

Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є:

  • демократія;
  • громадянське суспільство;
  • державне управління;
  • децентралізація;
  • енергетика;
  • сталий економічний розвиток.

Окрім пріоритетних напрямів, співпраця з Німеччиною охоплює, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

За матеріалами прес-служби Полтавської міськради