У Полтаві відбулася виставка килимів

В Полтаві у виставковій залі музею Володимира Короленка відбулася виставка художниці-килимарки із Нових Санжар Ніни Токової, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Управління культури виконкому Полтавської міськради.

Виставка приурочена до ювілею майстрині, а саме 40-річчю творчої діяльності. Закінчивши Решетилівське професійно-технічне училище, у якому килимарству її навчала легендарна лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка Надія Бабенко, художниця працювала на фабриці художніх виробів у рідній Решетилівці спочатку килимарницею, потім майстром по виготовленню шаблонів для тканих виробів.

Маючи фахову освіту, поїхала на Буковину, у Вижницю, де продовжила навчання в училищі прикладного мистецтва. Через чотири з половиною років із червоним дипломом повернулася на рідне підприємство, де вже обіймала посаду головного художника.

За сімейними обставинами переїхала до Нових Санжар, але килимарство залишилося головною справою її життя. Килими та гобелени Ніни Токової мандрують по всьому світу, представлені у приватних колекціях Греції, Швеції, США, Канади.