У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт».

Частіше хворіють на геморагічний інсульт ( 71%) , ішемічний — 43%. Кожні тридцять хвилин пацієнт з інсультом , якого можна було б вилікувати , помирає, або має незворотні зміни в організмі тільки через те, що його лікують у неналежних умовах. На сьогодні ж відділення нейрохірургії повністю реконструйоване, обладнане сучасною технікою.

«Нині ми маємо змогу зробити швидку діагностику за допомогою комп*ютерної томографії, відновити кровообіг в ураженій ділянці мозку протягом перших чотирьох годин.» – говорить головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак. Але одна справа — коли людина проживає у Полтаві. І зовсім інша — якщо у віддаленому районі. «Саме тому ми плануємо придбати додатково дев*яносто автівок невідкладної допомоги»- поінформував директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Як розпізнати інсульт

Ознаки інсульту легко запам*ятати завдяки абревіатурі МОЗОК

М- раптове порушення мовлення

О- раптова асиметія обличчя

З- раптове запаморочення

О- очі, раптове погіршення зору

К- раптова слабкість чи оніміння кінцівок

Профілактика інсульту

Лікарі наголошують — насамперед, в зоні ризику перебувають ті, хто зловживає палінням та алкоголем, хворі на хронічну гіпертензію, цукровий діабет, ожиріння. Велике значення має спадковий фактор.

Алла Широкова