У Полтаві відбулася конференція з питань електронного врядування в органах виконавчої влади

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася конференція з питань електронного врядування в місцевих органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствах та організаціях.

Учасники конференції вивчили, як реалізується Указ Президента України «Про застосування персональних санкцій», щодо визначення механізму блокування інтернет-ресурсів. Також обговорили й питання впровадження Єдиної системи електронного документообігу Полтавської області в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях.

— Без електронного документообігу життя завмирає. На Полтавщині процес урядування триває з кінця 2016-го — зазначив заступник голови — керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь. — Ми вже його запустили, працюємо. І в адміністрації, і в обласній раді обмінюємося документами в електронному вигляді. Це легше, швидше, доступніше та корисніше. Але нам потрібно, щоб уся область була охоплена цією системою, і ми могли б чітко і конструктивно працювати.

Микола Білокінь Микола Білокінь

За словами представника Управління СБУ в Полтавській області, досвід державної безпеки багатьох країн світу останніх років свідчить, що інформаційна зброя може повною мірою використовуватися як проти зовнішнього противника, так і для вирішення внутрішніх суперечностей.

— Сьогодні спецслужби різних країн, зокрема Росії, отримали можливість без будь-яких обмежень використовувати соцмережі, пошукові та поштові сервіси, програмне забезпечення. Як для поширення, так і для збору інформації, яку в подальшому використовують проти країни, де ведуть збір даних. Спецслужби РФ мають доступ до всіх даних, що обробляються чи передаються за допомогою інтернет-ресурсів, сервери яких розташовані на території країни-агресора.

Саме тому, за його словами, російські соцмережі все частіше стають засобами інформаційного впливу на громадян України. Наша держава, говорять фахівці — не перша, що заблокувала доступ до соціальних мереж. До подібних кроків вдавалися, зокрема, в Єгипті та Хорватії.

— Тому, враховуючи агресивну політику сусідньої країни, Президент України своїм Указом ввів у дію рішення РНБО про застосування спеціальних обмежень. Адже дані, отримані за 2017 рік, свідчать про регулярне використання державними органами місцевого самоврядування для службового листування електронні поштові скриньки, зареєстровані на російських доменах. Що створює загрозу збереження інформації, яка є державною власністю і підлягає захисту, — сказав представник Служби безпеки України.

Він наголосив, що УСБУ в Полтавській області цьогоріч притягло чотирьох посадових осіб до адміністративної відповідальності за подібні порушення.

Нині усі інтернет-провайдери регіону заблокували доступ до вищезазначених ресурсів. Але російські компанії постійно розробляють програми, що дозволяють уникати зазначених блокувань. Тож, наразі держслужбовців та посадовців закликають не використовувати такі технології та відповідально ставитися до роботи в мережі.

Прес-служба Полтавської ОДА