У Полтаві відбулася благодійна фотовиставка «Світ всередині»

2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. З цієї нагоди у Полтаві відбулася благодійна фотовиставка «Світ всередині».

Організатори виставки — представники Благодійної організації «Зернятко» мали на меті привернути увагу до потреб дітей з проявами аутизму та наголосити на можливості вдалої реабілітації.

У Полтаві відбулася благодійна фотовиставка «Світ всередині»

— Сьогодні той день, коли про аутизм говорять трохи більше, коли говорять про цих чудових діточок. І наша фотовиставка показує те, що наші діти звичайні, гарні, добрі, чуйні і вони повинні жити повноцінним життям. Головною метою нашої організації є створення необхідних умов для повноцінного життя наших дітей, — наголосила голова БО «Зернятко» Людмила Іващенко.

Виставка «Світ всередині» — це понад 30 світлин з архівів БО «Зернятко». Герої фото — діти з проявом аутизму. 

БО «Зернятко» БО «Зернятко»

— На світлинах діти нашої організації. У нас вже налічується майже 100 сімей Полтави та області. До виставки увійшли фотографії з наших заходів, а за майже два роки існування нашої організації їх було чимало. Фото відображають внутрішній світ наших діток та їхні емоції. Тому «Світ зсередини» — не випадкова назва виставки, — додала Людмила Іващенко.

Аутизм — розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації. Як правило, люди з аутизмом уникають спілкування. Проте інтелект у них не завжди понижений. Часто виявляються так звані «острівці знання» — області, у яких здібності людей з аутизмом досягають нормального або навіть геніального рівня.

На Полтавщині дітей з проявом аутизм понад 200 На Полтавщині дітей з проявом аутизм понад 200

— Аутизм — це не хвороба, а особливість розвитку. Людям з його проявом потрібно більше уваги, індивідуального підходу та особливого ставлення, аби розвинути таланти, яких у них чимало. Доказом того є геніальні відкриття Альберта Ейнштейна та творіння Ван Гога і Леонарда да Вінчі. Мало кому відомо, але ці люди також мали прояви аутизму. Тому дуже важливо пояснити громадськості, політикам, батькам, що аутизм — це не кінець світ. Потрібно просто працювати з дітьми, — наголосила директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Оксана Деркач, Олена Харченко, Олександра Шереметьєва Оксана Деркач, Олена Харченко, Олександра Шереметьєва

В Україні дітей з проявами аутизму більше 5-ти тисяч. Зокрема на Полтавщині — понад 200. Серед них і восьмирічна Аліса. Її фото також увійшли до виставки «Світ всередині».

— Аліса навчається у підготовчому класі 39-ї школи. Ми входимо до спектру «аутизм». У три роки ми з чоловіком почали помічати, що у нашої донечки проблеми: дитина відмовляється говорити, спілкуватися. Саме тоді ми почали займатися Алісиним лікуванням та навчанням. Потім доля нас привела у фонд «Зернятко», де нам дуже допомогли і дали поштовх для самореалізації в суспільстві. Ми намагаємося не ховатися від світу. І це дуже допомагає нашій дочці, — розповіла Євгенія Яворенко, мама Аліси.

Аліса Яворенко Аліса Яворенко

На виставці можна було покласти гроші до благодійної скриньки На виставці можна було покласти гроші до благодійної скриньки

Під час заходу діяла благодійний ярмарок виробів «Hand Made» Під час заходу діяла благодійний ярмарок виробів «Hand Made»

Під час заходу діяла благодійний ярмарок виробів «Hand Made». Крім того можна було покласти гроші до скриньки. Вилучені кошти організатори виставки направлять на реабілітацію дітей з власним «світом всередині».

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА