У Полтаві відбулася акція протесту проти забудови кінотеатру ім. Котляревського

Колючий дріт вже поряд з будмайданчиком Колючий дріт вже поряд з будмайданчиком | Фото Миколи Лисогора

О 18 годині, в центрі Полтави, за приміщенням кінотеатру ім. Котляревського розпочалася акція проти будівництва розважального закладу.

Нагадаємо, позицію протестувальників. Будівля Полтавського дворянського зібрання — історична пам’ятка. Будівництво впритул нового закладу може її зруйнувати, а також зіпсувати загальний вигляд ансамблю Круглої площі. Існує припис ДАБІ про заборону проводити будівництво. Активісти вважають, що якщо міська влада не хоче виконувати припис, вони самі ліквідують незаконну забудову.

Нагадаємо, що остання масова акція протесту проти забудови проходила 21 квітня.

Сьогодні активісти планують запалити фаєри, а потім обнести будівельний майданчик колючим дротом, щоб заблокувати доступ до нього будівельникам.

Близько 50 чоловік зібралися біля будівельного майданчику.

Відеотрансляція акції протесту від «Громадського»

Акція протесту біля колишнього кінотеатру Котляревського. НАЖИВО Акція протесту біля колишнього кінотеатру Котляревського. НАЖИВО

18:25 — Архітектор Ірина Особік розповіла, що Міністерство культури понизило статус приміщення колишнього кінотеатру (а також Кадетського корпусу й Краєзнавчого музею) з історичної пам’ятки національного значення до місцевого значення. Це, за її словами, дозволить «знищити» ці споруди.

18:35 — Мітингарі зруйнували огорожу та зайшли на територію будмайданчику. Запаливши пару фаєрів, вони почали обносити будівлю колючим дротом.

18:38 — Паралельно активісти почали «барикадувати» будматеріалами підсобне приміщення, яке використовують будівельники.

Барикадування приміщення на будмайданчику біля кінотеатру ім. Котляревського (2017.06.23) Барикадування приміщення на будмайданчику

18:47 — Мітингарі пошкодили систему охолодження, почав «витікати» газ фреон.

19:10 — «Коли Полтава бунтує, то наслідки непередбачувані, бо полтавський бунт ніколи не був передбачуваний. Сьогодні ми зробили з цієї будівлі щось схоже на гетто, щоб постійно, кожен день, сюди не заходили „в’єтнамські“ забудовники, які ховаються по норам й не порушували припис ДАБІ» — заявив голова фракції «Свободи» у полтавській міськраді Юліан Матвійчук. Він пообіцяв, що якщо влада не почує мітингарів, наступного разу наслідки від протесту будуть жорстокішими.

Далі слово взяв ветеран АТО Віктор Трофименко який повідомив, що все що сьогодні відбувалось, це є «творчим перформансом». Після його коротенької промови, акція завершилась.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»