У Полтаві відбулась традиційна серпнева конференція педагогічних працівників

Подяку за сумлінну працю отримала і заступник начальника управління освіти Наталія Дорохова Подяку за сумлінну працю отримала і заступник начальника управління освіти Наталія Дорохова

28 серпня у Палаці дозвілля «Листопад» відбулась традиційна серпнева педагогічна конференція. На захід запросили близько 1300 представників навчальних закладів міста, серед яких і ветерани праці, і ті, хто розпочав свій педагогічний шлях не так давно.

Урочисто відкрила конференцію заступник начальника управління освіти міськвиконкому Наталія Дорохова. У своїй відеодоповіді вона підсумувала роботу галузі за минулий рік, визначивши 17 найбільш яскравих миттєвостей 2016-2017 навчального року, та окреслила завдання на 2017-2018.

— У 2015 році я закінчила Полтавський національний педагогічний університет, — розповіла вчителька української мови та літератури загальноосвітньої школи № 19 Тетяна Бондаренко. — За плечима у мене — не так і багато, але, упевнена, все ще попереду. Головне — це бажання, а воно є! Сьогодні ми разом підбиваємо підсумки і визначаємо орієнтири на новий навчальний рік. 

Із вітальним словом звернувся до присутніх міський голова Олександр Мамай:

— Турбота і вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей є одним із головних завдань міської влади. Приємно, що нам є про що сказати, адже минулий навчальний рік був багатим на визначні події в розвитку освітньої галузі міста. Але чимало у нас і попереду. Впевнений: разом нам усе під силу і всі плани ми обов’язково реалізуємо. Не втомлююсь повторювати, що в нашому місті живуть найкращі діти, найкраща молодь. І це, шановні вчителі, ваша заслуга!

За підсумками роботи у 2016-2017 навчальному році з рук міського голови Олександра Мамая 30 освітян отримали грамоти й подяки, у тому числі й з врученням нагрудних знаків та грошових винагород. Також 9 педагогів, які здобули другу вищу дошкільну освіту в Глухівському національному педагогічному університеті імені Довженка, отримали дипломи. 

Традиційно, учасників вітали вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості. Піднесений настрій створювали колективи: «Дует» (гімназія № 31), вихованці хореографічних колективів НВК № 16 та школи № 34; завідувач художнім відділом Палацу ДЮТ, керівник вокальної студії Віталій Котенко.

Керівники закладів освіти отримали інформаційні збірники з аналітичними матеріалами розвитку галузі міста Полтави, а всі учасники конференції — блокноти для запису креативних ідей та планування справ у новому навчальному році. 

Родзинкою цього року стала унікальна фотовиставка робіт педагогів «Миттєвосте прекрасна, зупинись!». На виставці були представлені художні фотографії вихователів ДНЗ №№ 47 та учителів шкіл №№ 1, 2, 4, 5, 7, 8, 12,16,17,18, 28, 29. Роботи були різнопланові за тематикою та присвячені щасливому світу дитинства, жіночій вроді, домашнім улюбленцям, мальовничим куточкам рідного краю.

У холі палацу було розміщено виставку «Миттєвосте прекрасна, зупинись!» У холі палацу було розміщено виставку «Миттєвосте прекрасна, зупинись!»

Довідково:

Освіта Полтави у 2017-2018 навчальному році — це 50 загальноосвітніх, 55 дошкільних та 4 позашкільні навчальні заклади, понад 40 тисяч дітей та 5,2 тисяч працівників.

За останні роки у місті не закрили навчального жодного закладу комунальної форми власності. Створено НВК№ 36, що знаходиться у віддаленому мікрорайоні Рибці: після реконструкції частини приміщення школи у комплексі навчається 260 учнів та виховується 50 дошкільнят. У 2017-2018 навчальному році мережа початкових класів міста збільшилася на 3000 школярів, порівняно з 2006-2007 н. р.

З вересня 2016 року вперше в нашому місті запроваджено стипендії Полтавського міського голови для 250 кращих учнів. Для організації оздоровлення та відпочинку дітей протягом літа 2017 року з міського бюджету виділили близько 9 млн грн., що дало можливість оздоровити майже 5 тисяч дітей.

У 2016-2017 навчальному році освіта Полтави має значні здобутки:

  • 32 школярі отримали перемоги у предметних олімпіадах і конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук на Всеукраїнському рівні — це найвищий показник за останні 10 років; найбільше перемог здобули учні гімназій № 6, 33, 17;
  • 3 перемоги у Всеукраїнських предметних турнірах — із правознавства, філософії та релігієзнавства, хімії — учні ЗНЗ №№ 1, 5, 6, 16, 17, 33;
  • із 13 стипендіатів Президента України й Кабінету Міністрів України в області 10 дала Полтава. Це учні шкіл №№ 6, 14, 17, 27, 33 і 38;
  • вперше команда міста посіла ІІІ місце в обласній спартакіаді школярів;
  • Наталія Пилипенко, учитель біології гімназії «Здоров’я» № 14, стала переможцем обласного етапу конкурсу «Учитель року-2017»;
  • випустили «Освітній часопис Полтави», в якому зібрали архівний, фотографічний, усний історичний матеріал про розвиток освітньої галузі Полтави від початку 20 століття до сьогодення. 

Вперше в Полтаві створено Міську батьківську раду, яку очолив представник батьківської громади школи № 34 Віктор Сердюк.

Директор ЗОШ №25 Григорій Ринковий приймає вітання Директор ЗОШ №25 Григорій Ринковий приймає вітання

Колеги вітають колег Колеги вітають колег

Понад 17 тисяч учнів залучено до занять у 830 гуртках, які працюють у школах та позашкільних навчальних закладах. Розширилась мережа гуртків військово-патріотичного та національно-патріотичного спрямування; у школах міста відкриті музейні кімнати пам’яті загиблих в АТО полтавців, які дають прекрасні можливості для виховання школярів на прикладах героїзму й мужності. 

Основною особливістю 2017-2018 навчального року є підготовка до впровадження концепції «Нова українська школа». З 2017-2018 н. р. до інноваційних проектів Міністерства освіти і науки України долучаються 3 полтавські школи:

  • НВК № 16 та гімназія № 17 — до науково-педагогічного проекту «Інтелект України»;
  • школа № 37 — до пілотного впровадження нового Державного стандарту початкової освіти (2 перших класи навчатимуться за новими програмами).

У 2017 році проведені державні закупівлі меблів, технологічного обладнання для харчоблоків, комп’ютерної та оргтехніки, пральних і швейних машин та іншого, відповідно до потреб кожного закладу, на суму майже 10 млн грн. 

На здійснення капітальних ремонтних робіт у 2017 році виділено понад 106 млн грн., що більше, ніж за всі 3 попередні роки. Проведено заміну віконних блоків на сучасні у всіх садочках і двадцяти восьми школах. 

Завдяки спільним зусиллям міської влади, керівників навчальних закладів, батьківської громади забезпечено підготовку закладів освіти до нового навчального року, що сприятиме наданню якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти мешканцям Полтави, створенню умов для успішної взаємодії усіх учасників навчально-виховного процесу.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради