У Полтаві відбудеться дискусія про міську скульптуру із відомим архітектором Олегом Дроздовим

У Полтаві архітектори та мистецтвознавці на чолі з Олегом Дроздовим в рамках проекту Weekend with volume дискутуватимуть про міську скульптуру

12 червня о 18:00 у Полтаві відбудеться дискусія «Міська скульптура — принципи сучасного публічного мистецтва. Ідеологія, смаки, тренди». На заході відомий архітектор Олег Дроздов разом із місцевими архітекторами та знавцями обговорюватиме тему сучасної скульптури у міському просторі. Про це повідомили організатори дискусії з галереї Art Jump.

Довідково. Олег Дроздов — засновник Харківської школи архітектури, автор таких будівель як оновлений Театр на Подолі у Києві, офісно-торговельний центр Platinum Plaza, житловий комплекс «Карат», офісно-торговельна будівля Ave Plaza, житловий будинок з офісними та торговими приміщеннями Heirloom у Харкові.

Театр на Подолі у Києві Театр на Подолі у Києві

Офісно-торговельний центр Platinum Plaza Офісно-торговельний центр Platinum Plaza у Харкові

Житловий комплекс «Карат» у Харкові Житловий комплекс «Карат» у Харкові

На заході Олег Дроздов дискутуватиме із полтавським архітектором ,краєзнавецем та фотографом Артуром Арояном та фахівцем із полтавської платформи CityLab Дмитром Верьовкіним.

Модератор дискусії Катерина Рай — мистецтвознавець, куратор, дослідник сучасного візуального мистецтва. Член конгресу активістів культури України. Ведуча радіо (Prosto Radio) та телебачення.

Зустріч проводитиметься в рамках дискусійної платформи Weekend with volume. Це проект, спрямований на розвиток, дослідження та популяризацію мистецтва скульптури України. Він довгостроковий та відбувається у форматі живих та віртуальних зустрічей з відомими українськими та міжнародними скульпторами і експертами.

Історія проекту Weekend with volume:

  • 18 жовтня 2015 року у просторі Fedoriv Hub — тема: «Форма, об’єм, матеріал як спосіб мислення, національні архетипи в особливостях української скульптури».
  • 24 квітня 2016 року у просторі КАМА відбулася дискусія на тему, що сьогодні можна вважати скульптурою? Які традиції досвіду минулого функціональні, а що варто було б залишити в 20-му столітті, у якості архаїчної системи координат? Які завдання сьогодні ставить перед собою художник, торкаючись до матеріалу і «відкриваючи» нові тривимірні об’єкти. У чому полягає естетика ультрасучасної форми і де вона знаходить своє втілення. Що залишається (або має залишатися) вічним і незмінним в процесі створення мистецтва.
  • 17 березня 2018 року в рамках проекту «Більше ніж скульптура» у AU Gallery відбулася дискусійна сесія Weekend with volume на тему сучасна скульптура та новітні технології — синтез та заміщення. VR та AR як інструменти для втілення нових ідей або майбутні конкуренти візуального мистецтва. Світові приклади співпраці віртуального та реального мистецтва, якими можливостями сьогодні наділені художники та як і навіщо ними користуватись.

Захід проходитиме у галереї сучасного мистецтва Jump, що по вул. Монастирській, 3. Вхід вільний.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»