У Полтаві вдруге проходить фестиваль «Майстерня міста»

Сьогодні на Театральній площі секретар міськради Оксана Деркач, директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та регіональний координатор проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань урочисто відкрили урбан-фест.

Масштабний урбаністично-культурний захід «Майстерня міста Полтава 2017» триватиме протягом чотирьох днів з 14 по 17 вересня. 

— Цьогоріч змінилася локація проведення фестивалю, але основне його завдання — незмінне. Майстерня — це платформа для ефективного діалогу між органами місцевої влади, громадськими організаціями, бізнесом, експертами та містянами, зацікавленими в розвитку Полтави, — говорить Оксана Деркач.

Юрій Левченко та Оксана Деркач спілкуються з учасницею «Майстерні міста»Юрій Левченко та Оксана Деркач спілкуються з учасницею «Майстерні міста»

Другий рік поспіль організаторами дійства виступають КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міськради та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Ірина Брижань розповіла, що цьогоріч програмою фестивалю заплановано більше 40 заходів, спрямованих на обговорення соціально значущих для Полтави тем:

— «Майстерня міста» проходить у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» вже вдруге. Цьогоріч ми розширили горизонти заходу. Якщо минулого року фестиваль мав лише одну локацію, то зараз він охопить 4 мікрорайони міста. Малобудищанський р-н, Яківці, Левада та Вороніно проведуть свято дворів та місцевої громади, де активні мешканці обговорять майбутній розвиток мікрорайонів.

Координатор проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань Координатор проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань

Протягом чотирьох днів обговорюватимуться питання ефективного сучасного менеджменту міста.

— Новітній досвід успішних ОСББ, енергоефективне освітлення, облаштування громадських просторів, ландшафтний дизайн прибудинкових територій, креативні індустрії — про все це ми говоритимемо під час фестивалю, — розповів директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. — Наше завдання — об’єднати владу й громаду задля створення громадського простору, задля того, щоб Полтава була комфортною для кожного.

Юні учасники фестивалю Юні учасники фестивалю

Невід’ємна частина програми — заходи для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, «Бачу. Можу. Допоможу» для людей з проблемами зору. Також, свої вміння продемонструє аматорський театр за участі людей з обмеженими фізичними можливостями в рамках проекту «Хочу. Можу. Буду».

Насичену та цікаву програму обіцяють організатори й для наймолодших полтавців. Різноманітні вікторини, майстер-класи, ігри, воркшопи чекають на підростаюче покоління.

Робота групи авторів проекту Бюджету участі 2017 Робота групи авторів проекту Бюджету участі 2017

У рамках фестивалю — розіграш понад 100 коштовних призів серед учасників дослідження мобільності, які відстежували свої пересування за допомогою мобільного додатку Modalyzer.

Серед призів — сертифікати на відвідування ролердрому, центру «Дитяча планета», боулінгу, кіно, театру, абонементи до спортзалу. Головний подарунок — дводенний відпочинок на базі «Мис доброї надії». Розіграш призів відбудеться 18 вересня о 17:00 на Театральній площі міста.

Нагадаємо, вперше фестиваль пройшов минулого року та отримав активну підтримку громади. Тож, організатори й цьогоріч запрошують усіх охочих долучитися до всіх заходів, які сприятимуть розвитку Полтави.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир і Полтава. Уряд Німеччини надає 4 млн євро на фінансову підтримку проекту, Уряд Швейцарії — 1,85 млн євро.

GIZ підтримується Урядом Німеччини в міжнародному співробітництві заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, в межах співпраці з Німеччина підтримує подолання кризових ситуацій на сході України та співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради