У Полтаві управління освіти вирішило відмовитися від «поборів» у школах та дитячих садочках

Леся Марталішвілі, начальник управління освіти Полтавського міськвиконкомуЛеся Марталішвілі, начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому | Кадр з відео «Громадського»

Так рішення було прийнято після детального вивчення звітів щодо наданої навчальним закладам благодійної допомоги. Про це на зустрічі з журналістами повідомила начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому Леся Марталішвілі.

Нагадаємо, згідно з новою редакцією Закону України «Про освіту», яка набула чинності 27 вересня 2017 року всі навчальні заклади зобов’язані оприлюднювати кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів. 

Так, за даними, які отримало управління освіти, за січень-листопад 2017 року дитсадки та школи Полтави отримали від полтавців 5,8 млн грн — переважно у натуральній формі (меблі, побутова та комп’ютерна техніка, медикаменти, миючі засоби, канцелярія тощо).

31 березня начальниця управління освіти Полтавського міськвиконкому Леся Марталішвілі зустрілася з журналістами, щоб прозвітуватися про півроку своєї роботи на даній посаді.

«У бюджеті Полтави на 2018 рік передбачено фінансування освіти у розмірі 808 мільйонів гривень. У порівнянні, кошти, зібрані з батьків, складають менше 1% від цієї суми. — повідомила Леся Марталішвілі. — Ми проаналізували витрати цих коштів і зрозуміли, що значна їх частка йде на забезпечення базових потреб навчальних закладів. Іншими словам, ними покриваються певні наші прорахунки у матеріальному забезпеченні закладів освіти. Втім, ці прорахунки підривають довіру батьків до освітньої системи. А співпраця і взаєморозуміння із батьками є одним із основих елементів «Нової української школи» — ключової реформи Міністерства освіти і науки.

Ми плануємо створити для всіх освітніх закладів Полтави резервні фінансові фонди у розмірі близько 1% від їхнього загального бюджету. Умовно кажучи, якщо десь перегорить лампочка, закінчиться фарба чи папір у принтері — такі дрібниці адміністрація навчальних закладів зможе профінансувати самостійно, не звертаючись по допомогу до батьків.

У свою чергу, ми сподіваємося, що батьки більш активно долучатимуться до роботи навчальних закладів саме як фахівці. Наприклад, вони мають бути зацікавлені, щоб ті кошти, які місто виділяє на ремонти шкіл та садочків, були використані максимально ефективно. Тому, якщо серед них є спеціалісти-інженери та будівельники, вони можуть долучатися до обговорення проектів ремонтів і контролювати якість їх виконання.»

Серед інших досягнень управління освіти Леся Марталішвілі відзначила покращення ситуації із харчуванням дітей:

— Ми скасували старі тендери, за якими продукти для шкіл та садочків купувалися за завищеними удвічі цінами. Тепер у цій сфері помітно справжню конкуренцію — свої послуги Полтаві пропонують навіть іноземні компанії.

Також управління освіти планує і надалі сприяти правоохоронцям у виявленні фактів працевлаштування фіктивних працівників.

— Це ганебно. Подібні випадки не повинні повторитися, — відповіла Леся Марталішвілі на запитання журналістів щодо ситуації, коли завідувачка дитячого садочка № 77 оформляла неіснуючих працівників і отримувала їхню зарплату.

Якщо вам відомі факти корупції у навчальних закладах або інші порушення, ви можете повідомляти про них на email: [email protected], або заповнивши анонімну форму.

Сергій ВОВК для «Полтавщини»