У Полтаві триває скандал через спилювання старого дуба

У Полтаві триває скандал через спилювання старого дуба на пров. Братів Шеметов, 10 (біля ЗОШ№38).

Чергове судове засідання – 9 червня.

Сьогодні на прес-конференції в “Новинах Полтавщини” мешканці 80-квартирного будинку висловили своє обурення, що в їхньому дворі незаконно спиляли здорові гілки 100-річного дерева.

Полтавки розповіли: гілки захищали дітей, які гралися на дитячому майданчику, влітку – від сонця, а взимку – від вітру.

Жителі кажуть, що територія, на якій росте дерево, раніше належала ЖЕКу. Навпроти 5-поверхівки – приватний будинок із новою власницею Ольгою Кушпиль, яка й вирішила спиляти старий дуб. Адже згідно з рішенням райради дуб чомусь став належати її приватній території.

Від дуба, який ріс у дворі, лишається голий стовбур, і дерево може просто не вижити. А кількаметрові цілком здорові розкидисті гілки розпиляли та вивезли «на дрова», – розповіла представниця мешканців будинку Анастасія Кучер.

Мешканці багатоквартирного будинку намагалися домовитись із новою сусідкою. Але вона не йде на поступки та виправдовується:  лише зробила санітарну обрізку дерева, і жодних дозвільних документів не надала.

Куди тільки не зверталися обурені містяни: до поліції, неодноразово до міської ради; у Київську районну в місті Полтаві раду; Інспекцію по контролю та благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста; Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації; навіть до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Конкретних відповідей так і не отримали, бачили лише перепони та байдужість можновладців. Отже, мешканці багатоквартирного будинку тепер відстоюють свої права та захищають життя дуба в суді.

Зокрема, полтавці вимагають скасування рішення Київської районної в місті Полтаві ради щодо належання дубу до приватної території приватного господарства.