У Полтаві третій місяць не оголошують повторний тендер на харчування учнів — міські чиновники звинувачують АМКУ

Учні шкіл Полтави досі харчуються на 20% від вартості попереднього договору — новий конкурс не оголошують без роз’яснень з боку АМКУ

У Полтаві триває своєрідний «клінч» між міської радою та Антимонопольним комітетом України щодо проведення нового тендеру на організацію харчування в школах міста. Хто кого «клінчує» — сказати важко. На думку міської влади — стримує проведення тендеру саме АМКУ.

Як повідомила начальник управління освіти Полтавського виконкому Леся Марталішвілі, управління чекає на пояснення від АМКУ щодо свого рішення про скасування результатів тендеру. Справа в тому, що Антимонопольний комітет України зобов’язав Управління освіти Полтавського міськвиконкому скасувати тендер від 9 листопада 2017 року на послуги з організації шкільного харчування у 2018 році вартістю 23 млн грн. Відповідне рішення 11 січня 2018 року прийняла постійно діюча адмінколегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Сам тендер був розбитий на 40 лотів, окремо по кожному навчальному закладу. На кожен лот заявилося не менше трьох учасників, серед яких 6 фірм:

  • ТОВ «Половки» (Полтава);
  • ПП «Продсервіс-А» (Полтава);
  • ДП «Електромотор-Торг» ПАТ «Електромотор» (Полтава);
  • ТОВ «Командор» (Полтава);
  • ТОВ «Нове Відродження» (Полтава);
  • ТОВ «Понтем.УА» (Київ).

Українська фірма з литовським корінням «Понтем.УА» оскаржила рішення конкурсного комітету по кожному із 40 лотів та через АМКУ домоглася скасування усього тендера.

Однак при цьому АМКУ не прийняв 39 скарг і розглянув тільки одну, за яку «Понтем.УА» офіційно заплатив 5 тис. грн. Про цей останній нюанс «Полтавщині» стало відомо від самого АМКУ, який люб’язно відповів на наш інформаційний запит ще місяць тому. Однак листування з міською владою в АМКУ відбувається значно повільніше, ніж у випадку з «Полтавщиною».

У зв’язку із невизначеністю, в управлінні тепер не знають, як юридично коректно завершити попередній тендер та правильно сформувати усі позиції повторного конкурсу.

Скасування тендеру змусило управління освіти укласти угоди на харчування в межах 20% від попередньої суми контракту. За словами начальника управління освіти Лесі Марталішвілі, щоби прогодувати всіх пільговиків в школах міста, коштів вистачило б лише на 11 днів. Тому чиновники прийняли рішення обмежити кількість категорій дітей, які отримують безоплатне харчування з 12 до 3 законодавчо обов’язкових категорій: діти-сироти, діти з особливими потребами та діти з малозабезпечених родин. Всього у Полтаві в школах навчається близько 26 тисяч дітей. 12 тисяч мали пільги, але зараз харчуються за кошти батьків. 500-700 учнів продовжують харчуватися за кошти міського бюджету.

З огляду на позицію міського голови Полтави Олександра Мамая, який виступив проти того, щоб литовська компанія зайшла на ринок шкільного харчування, навіть оголошення повторного конкурсу може не вирішити цю проблему. Бо відступати ніхто не хоче.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»