У Полтаві ТОВ «УЖК» відключає світло у будинках абонентів, примушуючи заключити дорожчі договори

«УЖК» не сплачує обленерго борг в 300 тисяч та відключає ліфти і освітлення в під’їздах

ТОВ «Управлінська житлова компанія» із 3 квітня почала від’єднувати від електропостачання будинки, які вона обслуговує. Так, відомо, що станом на ранок 4 квітня, у будинках за адресами: вул. Бідного 1, 1а, 3, 3а, вул. Небесної Сотні 86а, вул. Європейська 107 частково не працюють ліфти, немає освітлення у під’їздах, не працює кабельне телебачення та інтернет. Протягом дня з’явилася інформація, що ТОВ «УЖК» відключило електроенергію у багатоквартирних житлових будинках на вул. Пилипа Орлика, 20/1, вул. Пилипа Орлика, 24, вул. Пилипа Орлика, 28.

Приводом стало те, що «УЖК» має борги перед ПАТ «Полтаваобленерго»: за одним договором — 126 тис. 827 грн, за другим — 156 тис. 465 грн, всього — 283 тис. грн. У зв’язку із цим на будинках мешканців Полтавська філія міських електричних мереж «Полтаваобленерго» розмістила оголошення, що ТОВ «УЖК» має борги, а тому з 5 квітня ліфти в будинках зупиняться, а також припиниться послуга освітлення під’їздів. У прес-службі обленерго додали, що фірма готова до діалогу із представниками ТОВ «УЖК» для складання графіку погашення заборгованості. Втім, станом на 4 квітня представники управлінської компанії на контакт із обленерго не вийшли. До речі, «Полтавщині» також не вдалося отримати хоча б коментар від представників «УЖК» — нам відповіли, що по телефону журналістам жодної інформації не надають.

Окрім попередження від обленерго мешканці будинків отримали майже аналогічні попередження від ТОВ «УЖК», у яких сказано, що компанія припиняє обслуговувати «свої» будинки. «УЖК» додало, що для відновлення послуг 75% мешканцям кожного будинку потрібно прийти до офісу компанії за адресою: вул. Європейська, 6а та «обрати управителя згідно із вимогами нового законодавства». Напевно, для того, щоб мешканці швидше вирішували та збирали згадані 75%, вже з вечора 3 квітня «УЖК» почала самостійно відключати від електроенергії будинки, навіть без участі обленерго.

Того ж дня під час одного такого візиту представників «УЖК» до будинку на вул. Бідного, 3 — виникла сварка із його мешканцями. Представник компанії викликав на місце поліцію та повідомив правоохоронцям, що його побили. Втім, відповідну заяву він так і не написав.

Що маємо?

Управлінська компанія має борги за отримані послуги перед обленерго на суму майже 300 тис. грн. Сума не зовсім критична, до того ж електропостачальники пропонують укласти договір про поступове погашення заборгованості, щоб не відключати вказані будинки. Однак на контакт із обленерго ніхто не виходить. Чому? Розглянемо дещо несподіваний нюанс цієї історії.

Мешканці будинку на вул. Небесної сотні, 74 розповіли, що «УЖК» пропонує укласти договори із новою управлінською компанією — ТОВ «Управлінська компанія «Сервіс Плюс», але договори із вищим тарифом — в 2,78 грн за кв.м. Мешканці указали на те, що в новому договорі прописані кабальні умови, наприклад, прописана послуга обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, а це 658 грн щомісяця з кожної квартири. Також договір передбачає страхування коштом споживача послуг, а також автоматичний перерахунок тарифів у разі зміни їх складових.

Навіщо компанії не сплачувати борги, не йти на компроміси, а головне — фактично змушувати споживачів укладати договір з іншою управлінською компанією? Нам здається, що справа у тому, що засновником та директором ТОВ «УК «Сервіс Плюс» є Михайло Тарасенко, який є чинним директором ТОВ «УЖК». Можна припустити, що управитель пропонує мешканцям класти гроші не до його правої кишені, а до лівої (чи навпаки). При цьому — класти більше, ніж раніше. Тут вбачаємо досить людське бажання, яке зрозуміти можна. Важче відповісти на запитання, а що буде з боргами ТОВ «УЖК», якщо сплачувати їх ніхто не збирається? Принаймні, станом на 4 квітня та зі слів «Полтаваобленерго». Якщо так піде й далі, то на «УЖК» може чекати доля банкрута. А поки буде тривати процедура, реінкарнація управлінської компанії існуватиме в іпостасі «Сервіс Плюс», і головне — без боргів.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»