У Полтаві суд призначив умовний термін іноземцю, якого затримали в офісній будівлі з пістолетом та гранатою

Октябрський райсуд виніс вирок іноземцю, якого затримали в офісній будівлі з пістолетом та гранатою — йому призначили 5 років умовно

16 серпня 2019 року Октябрський райсуд Полтави виніс вирок іракцю Саіфу Фараджу, якого затримали в офісній будівлі на вул. Котляревського, 2а. Після затримання у чоловіка знайшли зброю та заборонені речовини. Іноземець визнав провину та отримав 5 років умовно.

24 травня близько 10:40 ранку патрульні поліцейські отримали повідомлення про нанесення тілесних ушкоджень в офісній будівлі на вулиці Пилипа Орлика — іноземець напав на дівчину. Тоді прес-служба поліції повідомила, що під час поверхневого огляду у чоловіка знайшли предмет, схожий на гранату РГД-5 із запалом, та предмет, схожий на пістолет. Також при ньому були медичні пігулки, що мають психотропну дію, обіг яких заборонено.

Коли правоохоронці прибули на місці події, вони побачили стурбовану жінку та агресивно налаштованого чоловіка. Виявилося, що 29-річний громадянин Іраку наніс тілесні ушкодження 22-річній мешканці Полтави та далі провокував конфлікт. Чоловік поводився збуджено, тому патрульні вдягли на нього кайданки.

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, Саіф Фарадж незаконно придбав у невідого вогнепальну зброю та бойові припаси: пістолет Glock 19, 32 патрони, гранату РГД-5. Під час затримання перерахована зброя була при ньому. Також у нього знайшли амфетамін та метамфетамін.

Після затримання слідчі обшукали і помешкання іноземця. Там знайшли гранату Ф-1, три запали гранати РГД-5, три запали гранати УЗРГМ та один запал до гранати УЗРГМ-2, а також ті самі психотропні речовини — амфетамін та метамфетамін.

Правоохоронці кваліфікували дії іноземця як незаконне придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та боєприпасів без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України) та незаконне придбання, зберігання та перевезення психотропних речовин без мети збуту (ч. 1 ст. 309 КК України).

30 липня прокурор Сергій Дяченко та обвинувачений Саіф Фарадж в присутності захисника Володимира Матвійця уклали угоду про визнання винуватості. Фарадж повністю визнав свою провину. Суддя Віталій Микитенко затвердив угоду та призначив 5 років ув’язнення, від відбування цього покарання його звільнили з іспитовим терміном 1 рік.

Нагадаємо, що Октябрський райсуд призначив 4 роки і 9 місяців ув’язнення турку, інтерну УМСА, який робив закладки у центрі Полтави.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»